Mladi remizirali sa Letonijom

Piše: Vladan 817 pregleda Dodaj komentar
Mlada fudbalska reprezentacija Crne Gore odigrala je samo 3:3 protiv Letonije pod Goricom u petom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Novi udarac za naš fudbal, mlada selekcija je bila veliki favorit u duelu sa Letonijem, ali upisali smo samo mršav bod. Crna Gora je potpuno podbacila u prvom dijelu susreta, Letonci su dominirali, a početnu inicijativu krunisao je Kazačoks u 17. minutu.

Isti je igrač je nakon sedam minuta igre u nastavku udvostručio prednost gostujuće ekipe i tako dodatno šokirao naš tim. Mlade je u igru vratio rezervista Đorđević, koji je u 60. minutu nakon kornera smanjio na 2:1.

Ipak, samo dva minuta kasnije Gutkovskis je vratio dva gola prednosti. Nakon toga uslijedila je velika drama. Đorđević je izborio penal i crveni karton Šontea. Upravo Đorđević je bio precizan sa 11 metara, da bi Crna Gora od 76. minuta igrala i sa dva igrača više zbog isključenja Flaksisa.

Napadao je naš tim do samog kraja, imali smo dosta dobrih prilika, a konačan rezultat postavio je Savićević sjajnim pogotkom sa distance. Pokušao je naš tim da dođe do potpunog preokreta, ali Letonci su uspjeli da sačuvaju bod.

To je treći remi našeg tima u Grupi 1,a imamo po pobjedu i poraz. Sa šest bodova nalazimo se na trećoj poziciji. U narednom kolu, 23. marta 2016, gostujemo Malti.

Crna Gora – Letonija 3:3 (0:1)

Đorđević 60, (pen) 69, Savićević 85. – Kazačoks 17, 52, Gutkovskis 62.