Mladi remizirali sa Irskom

Piše: Vladan 632 pregleda Dodaj komentar

mladi fudbalMlada fudbalska reprezentacija Crne Gore igrala je večeras u Podgorici sa Republikom Irskom 0:0, u utakmici šeste grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Naša selekcija je pred svojim navijačima remizirala bez golova sa Republikom Irskom i tako sačuvali drugo mjesto sa istim brojem bodova, ali i utakmicom manje od večerašnjeg protivnika.

To je drugi remi crnogorskih fudbalera, koji su i prije četiri dana pred svojim navijačima igrali sa Njemačkom neriješeno 1:1.

Ostvarili su i dvije pobjede i poraz.

Republika Irska ima utakmicu i poraz više od izabranika selektora Duška Vlaisavljevića.

Crnogorska selekcija je u meču, koji je odigran po teškom terenu, bila bliža pobjedi, imala više šansi, ali nije uspjela da ih realizuje. Težak, kišom natopljen teren, uslovio je veliki broj grešaka na obje strane, ali je i pored toga naša selekcija igrala bolje sa loptom u nogama i nekoliko put zaprijetila preko Mugoše, ali bez prave opasnosti po gol Mekdermota.

U drugom poluvremenu kiša je popustila, pa je uprkos teškim uslovima viđena mnogo dinamičnija igra sa mnogo dobrih prilika za gol. Prvu veliku propustio je Mugoša u 49. minutu kada je njegov pokušaj glavom nakon kornera Zorića kada su štoperi Irske sa gol linije otklonili opasnost. Gosti su ozbiljno zaprijetili u 73. minutu kada je Rajli došao u poziciju da šutira sa 10-ak metara, ali je Janković uspio da zakači loptu i pošalje je preko gola.

Uslijedio je veliki pritisak naše reprezentacije, ali se golman gostiju Mekdermot istakao sa tri sjajne odbrane nakon pokušaja Đorđevića i Jankovića. Kazna za promašaje umalo je stigla u upravo nakon kornera naše slekcije kada je golman Petković u posljednji čas uspio da prekine kontru i “skine” loptu O’Brajanu na ivici šesnaesterca.

U finišu su oba tima propustila po nekoliko prilika da riješe utakmicu – najbolju za naš tim lošim udarcem upropstio je Đorđević u 88. minutu nakon prodora rezerviste Jovovića, dok je na drugoj strain Greliš u dva navrata izblokiran na ivici peterca.

U posljednjem minutu sudijske nadoknade O’Brajan je odlično skočio, ali je lopta nakon njegovog udarca glavom završila u naručju Petkovića za novi bod naše selekcije u borbi za mjesto na Evropskom prvenstvu.

Selektor Vlaisavljević kazao je da su loši uslovi koštali crnogorsku selekciju boljeg rezultata.

Ova selekcija bolje igra po boljem terenu, kada spusti lopzu na zemlju. Irci su jači i visočiji i lošiji uslovi više su im odgovarali. Na kraju, možda je ovo i realan rezultat, iako nama ne odgovara“, rekao je Vlaisavljević.

On je kazao da je crnogorska selekcija došla u situaciju da samo sa tri pobjede može računati na plasman u narednu rundu kvalifikacija.

Crna Gora će u narednom kolu, 5. marta, biti gost Irske.

Crna Gora – Republika Irska 0:0