Mladi poraženi od Izraela, sjutra protiv Letonije u borbi za opstanak

Piše: Vladan 854 pregleda Dodaj komentar

Mlada košarkaška reprezentacija Crne Gore nije se plasirala u četvrtfinale Evropskog prvenstva.

Izabranici Dušana Dubljevića su u sjajnoj atmosferi poraženi od domaćina Izraela 88:69, parirali su 20 minuta, a onda u trećoj četvrtini dozvolili rivalu da se odlijepi i prelomi duel.

Nakon prednosti Izraela od 7:3, naši su vezali osam poena i preokrenuli na 11:7. Domaćini su do kraja prve četvrtine stvorili četiri poena prednosti, trojkom pri kraju perioda Denija Avdije.

Naši protivnici su nakon tri minuta druge četvrtine stigli do devet poena prednosti – 30:21. Na to smo imali spreman odgovor, šest poena u nizu za minus tri. Domaći su još jednom u prvom poluvremenu otišli na plus osam, a nakon 20 minuta bilo je šest razlike – 40:34.

Prva četiri ipo minuta treće četvrtine bila su presudna. Toliko su košarkaši Crne Gore ostali bez poena, a Izrael je serijom 16:0 stigao do 22 poena viška. 17 poena bila je razlika poslije 30 minuta, a nije bilo većih promjena do kraja.

Marko Simonović je ponovo odigrao na visokom nivou, ubacio je 15 poena imao 16 skokova. 11 poena dodao je Andrija Slavković, devet Pavle Đurišić po osam Novak Obradović, Vuk Popović i Igor Drobnjak.

Naša selekcija će takmičenje u Izraelu nastaviti razigravanjem za plasman od devetog do 16. mjesta.

Prvi meč je već sjutra, rival je Letonija, a pobjeda u tom meču donijela bi i opstanak u A diviziji.