Mlađi omladinci ponovo poraženi od Mađarske

Piše: Vladan 741 pregleda Dodaj komentar

Mlađa omladinska fudbalska selekcija Crne Gore poražena je od Mađarske istim rezultatom kao i prije dva dana – 2:1.

I rezultat se kretao kao u prvoj prijateljskoj utakmici. Mađari su poveli, ,,sokolići“ izjednačili, ali ponovo u finišu primili gol.

Gosti su poveli golom Alena Škribeka u 41. minutu, koji je iskoristio neopreznost u odbrani domaćina. Na odmor se otišlo sa tim rezultatom, da bi u nastavku ekipa Milorada Pekovića krenula nešto ofanzivnije.

Prvu veliku šansu propustio je Ivan Vukčević u 47. minutu. Golman Mađarske Agoston Kiš je loše poslao jedan pas, Vukčević ga je presjekao, ali onda i šutirao pored praznog gola. U 58. minutu golman gostiju odbranio je dobar udarac Matije Račića.

Izjednačenje je stiglo dva minuta kasnije. Marko Šimun je centrirao, a Mirko Milikić glavom zatresao mrežu Mađarske.

Gosti su u 72. minutu zaprijetili preko Krištofa Tot-Gabora, da bi isti igrač u 77. ipak bio precizan, nakon što je iskoristio dobar kontra napad svoje ekipe.

– Loše smo ušli u meč, bez koncentracije i discipline. U finišu prvog poluvremena smo primili gol, ali onda u nastavku dobro odgovorili i izjednačili. Nažalost, ponovo smo dozvolili grešku i kontru protivnika, iz čega smo kažnjeni. Mađarska je u ova dva meča pokazala da je trenutno kvalitetniji rival, a nama ostaje da u narednom periodu vrijedno radimo na ispravljanju grešaka koje pravimo, kazao je selektor Peković.

CRNA GORA – MAĐARSKA 1:2

0:1 – Alen Škribek 41′, 1:1 – Mirko Milikić 60′, 1:2 – Krištof Tot-Gabor 77′

Crna Gora: Nikola Pejović, Matija Drinčić, Mirko Milikić, Milan Vukotić (od 46. Marko Šimun), Ivan Vukčević (od 62. Luka Todorović), Petar Vukčević, Ognjen Gašević, Novak Vuković (od 81. Abdel Osmanović), Kenan Nikočević (od 81. Nemanja Šunjević), Andrija Krivokapić (od 46. Andrej Cvijović), Mijat Lambulić (od 33. Matija Račić).

Mađarska: Agoston Kiš, Benjamim Lakatoš, Krištof Vida, Kornel Suč, Alen Škribek (od 90. Kevin Kormendi), Marton Radič, Marsel Farkaš (od 62. Bruno Peto), Krištof Tot-Gabor, Mate Kovač (od 62. Botond Foldi), Mate Kočiš, Gergelj Kaprončaj (od 62. Dominik Cif).