Mladi košarkaši izborili opstanak!

Piše: Ognjen 794 pregleda Dodaj komentar

Mlada košarkaška reprezentacija osigurala je opstanak u A diviziji Evropskog prvenstva.

Izabranici Dušana Dubljevića pobijedili su u prvom meču razigravanja za plasman od devetog do 16. mjesta Letoniju 79:62.

Bila je to nevjerovatna predstava Marka Simonovića i Igora Drobnjaka koji su napadački nosili do pobjede, uz defanzivno odličan učinak čitavog tima!

Letonija je mnogo bolje ušla u meč. Velika važnost učinila je da naši ne otvore susret onako kako se očekivalo, pa je letonski tim u prvih pet minuta stvorio veliku prednost koja je iznosila i 12 poena – 17:5.

Ipak brzo se naš sastav pribrao, počeo da igra kako treba, maksimalno da koristi prednosti u reketu i na taj način da kažnjava rivala.

Dvocifren minus je za nekoliko minuta smanjen na dva poena zaostatka poslije deset minuta 20:22. Trojkom Pavla Đurišića stigli smo do vođstva na startu drugog perioda, a najveći višak u prvom poluvremenu bio je nakon pogotka Drobnjaka za dva – 34:26.

Letonija je držala priključak tokom čitave treće četvrtine, a nakon poena sa bacanja Simonovića, naši su u završnici perioda stigli na plus 11 – 57:46.

Letonija je u nekoliko navrata u posljednjem periodu najavila da bi mogla da učini završnicu neizvjesnom, ali su Crnogorci za tri minuta, od 66:59 serijom 13:2 stigli do ubjedljivog trijumfa.

Simonović je meč završio sa 34 poena i 15 skokova za indeks korisnosti 48! Drobnjak takođe fenomenalan 23 poena, veći dio kada se stvarala odlučujuća prednost sredinom posljednjeg perioda. Veliki doprinos stigao je i od Pavla Đurišića koji je ubacio 14 poena.

Sjutra je dan pauze, a naredni meč 20. jula naši igraju protiv Ukrajine.