Mlađi kadeti remizirali sa Turskom

Piše: Vladan 881 pregleda Dodaj komentar

Mlađa kadetska fudbalska reprezentacija Crne Gore remizirala je sa odgovarajućom selekcijom Turske rezultatom 2:2 u prvom od dva prijateljska duela ovih ekipa.

,,Sokoli“ su dva puta vodili, ali se kvalitetni protivnik vrlo brzo vraćao u egal.

– Dobra provjera za nas. Malo smo bojažljuvo ušli u meč, dok smo, kako je vrijeme odmicalo, dobijali što više samopouzdanja. U nastavku smo i podigli nivo igre u ofanzivi. Šteta je što smo dva puta vodili, a nijesmo pobijedili, prije svega zbog samopuzdanja. Sve u svemu, možemo biti zadovoljni ovom provjerom, kazao je selektor Slobodan Drašković.

Crna Gora je povela u 15. minutu, nakon što je Viktor Đukanović bio precizan iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara iskosa.

Ipak, Turska je uzvratila deset minuta kasnije. Nakon kornera, Ahmet Karademir iskoristio je nesmotrenu reakciju odbrane domaćih i bez problema zatresao mrežu protivnika.

Do novog vođstva ,,sokoli“ su došli u 49. minutu. Nemanja Carević je centrirao, a Damjan Dakić glavom postigao gol.

Samo tri minuta nakon toga gosti su ponovo došli do izjednačenja. Ovog puta Bugra Čaglijan je dobro reagovao i postavio konačan rezultat.

Isti rivali odigraće utakmicu i u četvrtak 24. oktobra, na Trening kampu FSCG sa početkom u 14 časova.

CRNA GORA – TURSKA 2:2

1:0 – Viktor Đukanović 15’, 1:1 – Ahmet Karademir 25’, 2:1 – Damjan Dakić 49’, 2:2 – Bugra Čaglijan 52’

Crna Gora: Filip Domazetović, Nihad Balić (od 76. Ilija Vuković), Balša Vukotić, Đorđe Pešukić, Damjan Dakić, Tomo Šoć (od 76. Danilo Šćepanović), Vedad Turusković (od 41. Nemanja Carević), Bogdan Veljić (od 65. Rijad Bralić), Aleksa Ćetković (od 65. Nikola Braletić), Viktor Đukanović (od 65. Vladimir Perišić), Dragoljub Radoman (od 55. Balša Barović).

Turska: Emin Kavasaolu, Ersin Jilmaz, Emir Tinriš (od 66. Mustafa Erdilman), Egemen Tutar, Emir Ortakaja, Ulusoj Kabasakal, Džem Ezgener (od 58. Batin Ozturk), Hamza Akman (od 58. Efe Birindži), Ahmet Karademir, Nedžati Bilgić, Mevlut Ekelik (od 50. Bugra Čaglijan).