Mlada reprezentacija poražena od Makedonije

Piše: Vladan 929 pregleda Dodaj komentar

Mlada fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je rezultatom 2:0 u prijateljskom meču sa Makedonijom.

Oba gola za goste na utakmici igranoj na Trening kampu FSCG postigao je Emil Abaz, u 21. i 50. minutu.

Na drugoj strani, ekipa selektora Mojaša Radonjića nije prikazala igru kao u pobjedi nad Srbijom prošlog četvrtka. U prvom poluvremenu napadač Crne Gore Meris Skenderović je iz dobre situacije imao neuspješan pokušaj loba.

U nastavkususreta kapiten Ilija Vukotić iz slobodnog udarca u 52. minutu ugrozio gol Makedonije ali je protivnički golman ostao nesavladan.

– Ekipa Makedonije je tehnički i taktički veoma dobra, a u ovoj utakmici je bila agresivnija od nas. Mislim da nam je to bio glavni problem. U meč smo ušli opušteno, kasnije je teško vratiti se na pravi način. Pravili smo dosta individualnih grešaka, pogotovo kod oba gola Makedonije. Danas nijesmo bili na dovoljno dobrom nivou, kazao je selektor Radonjić.

CRNA GORA – MAKEDONIJA 0:2

0:1 – Emil Abaz 21′, 0:2 – Emil Abaz 50′

Crna Gora: Krsto Ljubanović, Luka Malešević (od 78. Filip Šćekić), Marko Merdović (od 84. Andrija Ražnatović), Miloš Drinčić, Janik Filipović (od 78. Nikola Kumburović), Vladan Bubanja (od 60. Vasilije Terzić), Meris Skenderović (od 60. Lazar Vučićević), Ilija Vukotić (od 84. Novica Eraković), Ognjen Stijepović (od 36. Balša Sekulić), Dušan Bakić (od 46. Anđelko Jovanović), Aleksa Marušić (od 46. Marko Miličković).

Makedonija: Tomaš Božinoski, Vane Jovanov, Miloš Tošeski (od 78. Andrej Todorovski), Agron Rufati, Esmin Ličina, Milan Ristovski (od 69. Mario Krstovski), Jani Atanasov (od 90. Oliver Stoimenovski), Emil Abaz (od 69. Daniel Milovanovikj), Davor Zdravkovski, Marko Ferukovski, Dimitar Mitrovski (od 69. Kristijan Trajčeski).