Mlada reprezentacija poražena od Islanda

Piše: Ognjen 822 pregleda Dodaj komentar
Foto - FIBA

Mlada reprezentacija poražena je od selekcije Islanda 60:50 u trećem kolu grupe B Evropskog prvenstva za igrače do 20 godina koje se održava na grčkom Kritu. Izabranici Dušana Dubljevića nakon sjajnog starta i vođstva od 14 poena nakon prve četvrtine (21:7), doživjeli su veliki pad u igri, do kraja meča postigli su samo 29 poena i dozvolili protivniku da ih nadigra u svim segmentima igre, pa je drugi poraz na šampionatu bio neminovan. Crna Gora u osminu finala će sa četvrtog mjesta bez obzira na ishod posljednjeg meča u grupi B u kojem se sastaju Francuska i Turska, jer bi i u slučaju pobjede ”trikolora” bila najslabija u trouglu sa Islandom i Turskom. Utorak je slobodan dan, osmina finala na programu je u srijedu.

Početak susreta protiv Islanda nije najavljivao ovakav epilog, jer su izabranici Dušana Dubljevića odigrali u istom ritmu kao i prethodna dva meča, kada su porazili Tursku i nakon velike drame doživjeli poraz od Francuske, pa je nakon prvih deset minuta bilo 21:7.

Međutim, već u drugom kvartalu protivnici su uspjeli da anuliraju zaostatak i do velikog odmora su prišli na samo dva poena – 29:27.

”Crveni” su držali priključak do početka posljednje četvrtine, u kojoj su, međutim, postigli samo šest poena i imali veliki broj grešaka, pa je drugi poraz na šampionatu bio neminovan, dok je Island upisao prvi trijumf nakon poraza od Francuske i Turske.

Najefikasniji u našem timu bili su Miloš Popović sa 15 poena i 13 skokova i Elvis Čekić sa 12 poena i 10 uhvaćenih lopti.

U timu pobjednika istakao se Hlinason sa 19 poena.