Mlada reprezentacija pobijedila Njemačku

Piše: Vladan 731 pregleda Dodaj komentar

Mladi košarkaši Crne Gore upisali su drugi trijumf na turniru u Istanbulu. Crveni su savladali Njemačku rezultatom 61:51 (10:17, 7:8, 22:11, 19:12).

Početak meča donosi izjednačenu igru na obije strane sve do polovine četvrtine. Međutim tada Nijemci prave seriju 7:0 za prvu opipljiviju prednost na meču od 8 poena viška. Njihovu seriju prekinuo je  Milovan Drašković poenom sa linije slobodnih bacanja, čime je i bila zaključena prva dionica.

Drugi period poenima je otvorio Pavićević, ali Nijemci pojačavaju malo ritam i serijom 5:0 stižu do prve dvocifrene prednosti na meču.

Čekalo se 5 punih minuta da naši momci postignu druge poene u ovoj četvrtini nakon koša Pavićevića i tako prekinu mini seriju “švaba”.

Nijemci takođe nijesu bili nešto šuterski raspoloženi, ali na sreću njihovu i naša selekcija je bila loša u tom segmentu igre. Do kraja četvrtine pala su po 3 poena na obije strane.

Nevjerovatno je to da je u ovoj četvrtini palo samo 15 poena.

Prvih 9 poena za našu selekciju na početku trećeg perioda postigli su kombinovano Mrdak i Vrbica. Zahvaljujući njima Crna Gora je istopila prednost Nijemaca.

Zatim se nadovezao i Žižić sa 5 poena i donio “crvenima” tek drugo vođstvo na meču. Zadržali su Crnogorci prednost od 2 poena i sa prednošću ušli u poslednji kvartal.

Otvorio je Žižić dionicu trojkom, a potom je pogodio i Miković za rekordnih “+7” naše selekcije. Pri rezultatu 44:41 za naše momke, Drašković pogađa trojku, a odmah u sledećem napadu fenomenalni Žižić postiže svoju treću trojku za 9 poena razlike.

Ubrzo je stigla i 4-ta trojka Žižića za nedostižnu prednost Crne Gore od 11 poena viška.

Popravili su igru u odbrani i počeli da pogađaju van linije 6.75 naši momci što je bio ključ uspjeha u drugom poluvremenu. Lako su čuvali stečenu prednost i preko Veselina Kovačevića 1:17 do kraja zapečatili sudbinu Nijemaca.

Najbolji u našim  redovima su bili Žižić sa dabl-dabl učinkom od 17 poena i 11 skokova, dok je Mašan Vrbica imao 12 poena, 7 skokova i 4 asistenije. Dvocifren je još bio Mrdak koji je dodao 10.