Mlađa omladinska fudbalska reprezentacija remizirala sa Mađarskom

Piše: Vladan 727 pregleda Dodaj komentar

Mlađa omladinska fudbalska reprezentacija Crne Gore remizirala je rezultatom 1:1 u drugom prijateljskom meču sa selekcijom Mađarske koji je danas odigran u Telkiju.

Mađari su bili bolji tokom prvog poluvremena susreta, koje su riješili u svoju korist, dok je naša selekcija pružila bolju igru u nastavku, uspjela da dođe do izjednačenja ali i da propusti nekoliko izglednih prilika.

Mađari su do prve prilike na susretu došli u desetom minutu igre, ali je dobar udarac Takača sa desetak metara zaustavio Lemanjić. Čuvar mreže našeg gola bio je nemoćan u 44. minutu kada je Kamaras iskoristio grešku naše posljednje linije, izašao sam na golmana i rutinski realizovao ukazanu priliku.

“Sokoli” su odgovorili na samom startu nastavka. Nakon dva minuta igre Hadžiosmanović je odlično šutirao sa 12 metara i natjerao protivničkog golmana da odbije loptu u korner. Udarac iz ugla izveo je Kordić, pronašao Vorotovića na prvoj stativi koji je glavom poslao loptu iza leđa Zoldešija.

Mađari su u drugom dijelu samo jednom pokušali da ugroz naš gol i to preko Keve Tota ali je njegov udarac sa 18 metara Lemajić lako zaustavio.

U današnjoj utakmici oba rivala bila su bolja tokom jednog poluvremena. Mađarima je priprao prvi dio, tokom kojeg su bili konktetniji, imali veći posjed lopte dok smo mi bili previše defanzivni, bez ozbiljnijih situacija da ugrozimo njihov gol. Na to je vjerovatno uticala i činjenica da je meč počelo svih sedam igrača koji su u prvom duelu bili na klupi. Na poluvremenu smo napravili nekoliko izmjena, malo promijenili raspored igrača, što je rezultiralo puno boljom igrom koja je donijela izjednačenje i još jedan pozitivan rezultat protiv izuzetno kvalitetne selekcije Mađarske. Iako rezultat nije primaran u ovim utakmicama, veoma je dobro ostati neporažen jer igrači stiču samopouzdanje i više vjeruju u svoje mogućnosti. Ono što je za mene najvažnije jeste da su svih 18 igrača dobili približno jednaku minutažu, tako da sada imamo jasniju sliku o njihovim mogućnostima. Na današnjem susretu na poštedi je bio Krnić ali i da smo na ovoj akciji imali četiri debitanta, rekao je selektor Miljenović.

Mađarska – Crna Gora 1:1

1:0 – Kamaras 44′, 1:1 – Vorotović 48′

Mađarska: Ileš Zoldeši, Zolatan Silađi, Šombor Nađ (Ronald Nađ), David Tot, Andras Šalaj, Balint Tomošvari (Ričard Jelena), Bence Bajer, Ronald Takač (Janoš Bodrogi), Keve Tot, David Kovač (Krištof Herječki), Đorđi Kamaras (Filip Dragoner).