Mlada košarkaška reprezentacija poražena od Letonije

Piše: Reprezentacija.me 695 pregleda Dodaj komentar
MladiCgMajstoriMlada reprezentacija Crne Gore poražena je u četvrtfinalu prvenstva Evrope u Talinu od Letonije 78:73.

Posljednja četvrtina bila je kobna po izabranike Mihaila Pavićevića. Dozvolili su rivalu seriju od 14:0, koji je tako osigurao plasman među četiri najbolje ekipe na prvenstvu.

A odlično je Crna Gora ušla u utakmicu. Dominirala je tokom prve četvrtine u kojoj je šut funkcionisao odlično.Epilog takve igre je plus sedam za crvene, 27:20, a prednost je u jednom trenutku bila i devet poena.

Potom je uslijedio pad u drugoj dionici. Iskoristii su to Letonci, odigrali čvrstu odbranu i na veliki odmor otišli sa plus dva, 39:37.

Treća četvrtina bila je izjednačena, igralo se koš za koš, a prednost, istina ne velika bila je uglavnom na strani Letonaca.

I kada se očekivala zanimljiva borba do kraja, uslijedila je već pomenuta serija selekcije sa Baltika, kojom je riješena utakmica. Sve što su uspjeli naši momci je da promjenom odbrane malo zbune Letonce u finišu i sa minus 14 poraz svedu na prihvatljivih pet razlike.

Tako se Crna Gora peti put oprostila u četvrtfinalu, kada su u pitanju prvenstva za igrače do 20 godina i borba za medalju je ponovo ostala san.

Latković je ubacio 18 poena, Pavić 15, Nikolić 13, a dvocifren je bio i Mugoša sa 12 koševa. U redovima Letonaca ubjedljivo najbolji Vecvargas sa 25 poena.