Mitrovićev sjajni Asvel bolji i od Valensije

Piše: Ognjen 839 pregleda Dodaj komentar

Nastavili su sa odličnim igrama u Eurokupu košarkaši Asvela koji su bili bolji od Valensije sa 73:69 na domaćem parketu. Ostala je ekipa našeg Zvezdana Mitrovića na samo jednom porazu ove sezone u Evrokupu.

Identične dvije prve četvrtine viđene su u Lionu. Prvu je dobio domaći tim sa 20:17, da bi rival uzvratio identičnim rezultatom.

Ipak, za nijansu bolji su bili košarkaši Asvela u drugom dijelu meča, pa su uspjeli da prelome meč i ostvare važan trijumf u borbi za prvo mjesto u grupi.

Asvel su do pobjede predvodili Demarkus Nelson sa 20 poena i Ej Džej Sloter sa 14. U timu Valensije najbolji su bili Luis Laberije sa 17 poena, dok je Majk Tobi dodao 13.

Naš Bojan Dubljević ostao je na skromnom učinku od 4 poena za 17 minuta na parketu.