Minimalan trijumf pionira protiv BiH

Piše: Vladan 969 pregleda Dodaj komentar

Pionirska fudbalska reprezentacija Crne Gore savladala je rezultatom 1:0 vršnjake iz Bosne i Hercegovine u prijateljskom meču odigranom u Zenici.

Isti rivali snage su odmjerili i u utorak, kada je bilo 0:0.

Trenutak odluke na današnjoj utakmici desio se u 13. minutu, kada je mrežu domaćina pogodio Misin Nurković. Ofanzivac Crne Gore uzeo je loptu na sredini terena, iskoristio slobodan prostor i onda sa dvadesetak metara lijepo pogodio u metu.

Izabranici Obrena Sarića bez većih problemu su branili vođstvo, koje su u 69. minutu mogli da udvostruče, ali je udarac Kristijana Erneca zaustavio golman Bosne i Hercegovine.

Promijenili smo način igre u odnosu na prvu utakmicu. Od starta smo napali protivnika i nakon ukradenih lopti dolazili do šansi od kojih smo jednu iskoristili. Nakon toga smo pokazali da znamo da igramo na rezultat. Gledajući obje utakmice, pokazali smo da smo ozbiljna ekipa, koja zna što hoće, a uz to igra sa velikim samopouzdanjem. Stručni štab može da bude zadovoljan nakon svega viđenog – kazao je selektor Sarić.

BiH – Crna Gora 0:1