Milošević sa Olimpijom blizu titule nakon prave drame

Piše: Reprezentacija.me 795 pregleda Dodaj komentar
eurocupbasketball

Košarkaši Olimpije su već na startu finalne serije napravili brejk i vode sa 1:0 u pobjedama. Pobjednik odlučen tek nakon produžetka.

Nakon izuzetno uzbudljive utakmice u Rogaškoj Slatini i čak 45 minuta efektivne igre, serija se seli u dvoranu Tivoli, u glavni grad Slovenije. Nakon odigranog produžetka, na semaforu je stajalo 87:89.

Od prvog podbacivanja lopte, igralo se koš za koš. Rezultatska neizvjesnost nije izostajala ni u jednom momentu meča te je možda i najpravednije bilo da dodatnih 5 minuta odluče o pobjedniku ovog susreta. Ekipa Rogaške pokazala je da bukvalno živi od svoje prve petorke koja je ubacila svih 87 poena! Dakle, zaista je u pitanju kuriozitet ali igrači sa klupe Rogoške nisu se upisali u strijelce. Ruku na srce, valja napomenuti da su samo trojica i nastupila večeras.

Na drugoj strani, mnogo bolje raspoređeni minuti u ekipi Olimpije, što na duže staze, može biti itekako značajno. Stevan Milošević je za 12 minuta u igri upisao po 4 poena i skoka, međutim zbog 5 faulova morao je ranije da napusti parket.

Olimpiju je predvodio Devin Michael Oliver sa 25 ubačenih poena i čak 12 uhvaćenih lopti, pratio ga je Horvat sa 21 poenom. Kod domaćina, Darwin Davis Jr ubacio je 26, a Tadej Ferme 25 poena.

Naredni meč igra se u petak, 18:00h u dvorani Tivoli.