Milinković: Napravili smo dobru uvertiru pred Astanu, možemo do iznenađenja

Mirko
Piše: Mirko 193 pregleda Dodaj komentar

Barem tri pozitivna rezultata i ekipa će ponovo biti nezadrživa – najavio je juče trener Budućnosti Mladen Milinković.

Njegovi fudbaleri prespavali su 45 minuta duela protiv OFK Titograda, da bi u drugom poluvremenu napokon ispratili snažnu najavu svog trenera. Očajan prvi dio, rezultatski minus, te goropadan nastavak i lagana pobjeda “plavih” – rezime je gradskog derbija iz ugla domaćina (3:1).

Budućnost je izbjegla najgori start sezone u samostalnoj Crnoj Gori (2013. je imala samo četiri boda nakon četiri kola, sada ima šest) i popravila atmosferu i raspoloženje u timu pred dugačak put u Kazahstan i duel sa Astanom u 2. kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

“To loše poluvrijeme više je bilo pitanje psihologije nego kvaliteta. U nastavku smo počeli dobro, dali dva brza gola i na momente igrali onako kako treba da igramo. Sve do tada smo bili sputani. Drago mi je zbog igrača, znam koliki trud ulažu na treninzima i nadam se da ćemo uskoro početi da igramo kako radimo na treninzima. U svakom slučaju, sa dobrom psihologijom idemo u Astanu i vjerujem da možemo da napravimo iznenađenje”, kazao je Milinković nakon utakmice.

Nikola Rakojević vratio se na klupu OFK Titograda nakon skoro četiri godine i očigledno trgao ekipu – s tim što ta konstatacija važi samo za prvo poluvrijeme. Gosti, koji su prikovani na dnu tabele, sa samo jednim osvojenim bodom, odigrali su dobrih 45 minuta, disciplinovano, čvrsto, napade šampiona sveli su na stihiju. Poveli su iz prvog pravog ulaska u šesnaesterac, u 20. minutu, nakon akcije dva ljevaka – Petar Vukčević je centrirao, a Ivan Novović glavom efektno pogodio mrežu. Duel pod Goricom prelomljen je na samom startu drugog poluvremena. Senegalac Mamadu Mendi propustio je veliku šasnu da dovede Titograd u vođstvo od 2:0, umjesto toga – domaći su već u narednom napadu dobili penal. Golman Spasojević srušio je Moraitisa, a Draško Božović pogodio sa bijele tačke.

Igra gostiju raspala se nakon izjednačenja Budućnosti, koja je počela da dominira i stvara šanse. Božović je drugim golom donio preokret u 57. minutu – pogodio je glavom nakon izvrsnog centaršuta Petra Vukčevića, a tačku je stavio Vasilije Terzić, koji je ušao iz drugog plana, zaobišao i golmana i ubacio loptu u mrežu za 3:1.

“Drago mi je da se vraćaju neki igrači, Moraitis je bio aktivan, Božović je dao dva gola. Žao mi je što nam nedostaje nekoliko mlađih fudbalera, sa njihovim povratkom bićemo još brži”, istakao je Milinković.