Merkulov torpedovao Rumune: Jadran pobijedio Steauu

Piše: Ognjen 890 pregleda Dodaj komentar

Jadran Carine je pobijedio i na drugom gostovanju ove sezone u Ligi šampiona.

Sada je to uradio u Bukureštu, bio je bolji od Steaue sa 8:4, ali je bilo teže nego što govori rezultat.

U prvom poluvremenu je viđen izjednačen duel, ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a na kraju je razliku napravio Jadranov bombarder iz Rusije Danil Merkulov.

Reprezentativac “zbornaje” je dao pet golova zaredom za svoju ekipu i najzaslužniji je što su Novljani u posljednjoj četvrtini slomili otpor Rumuna.

Jadranu je opet odbrana donijela rezultat, jer nije primio gol u drugom poluvremenu, tačnije od 17 sekundi prije kraja druge dionice kada je na 4:4 poravnao Adri Delgado.

Timu Vladimira Gojkovića je ovo treći trijumf (bio je bolji i od Alfena i Špandaua), a remizirao je sa Egerom…

Jadran u narednom kolu dočekuje Pro Reko. Taj meč se igra 20. decembra.

Steaua – Jadran Carine 4:8 (2:1, 2:3, 0:0, 0:4)

Bukurešt – Gradski bazen. Sudije: Mersije (Francuska), Kun (Mađarska).

Steaua: Dragušin, Filipović, Kjoveanu, Kalin, Radoi, Buljubašić, Delgado 3, Murišić, Popesku, Robu, Giban, Joanca 1, Đakonov.

Jadran Carine: Kandić, Ukropina 1, Popadić, Kriještorac, D. Baničević, Merkulov 5, B. Baničević, Gardašević, Radović 1, Spajić, Drašković 1, Petković, Tešanović.