Ad image

Mega u penal završnici do pobjede protiv Žalgirisa!

Piše: Reprezentacija.me 725 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Mege Bemaksa starosti do 18 godina pobjedili su vršnjake iz Žalgirisa u drugoj rundi top 8 faze juniorske Eurolige rezultatom 72-71 (18-14, 14-9, 12-24, 28-24).

Igrači ove dvije ekipe pružili su navijačima izvanrednu predstavu, sjajnu košarku, pravu mušku borbu do posljednje sekunde.

Mega je na poluvremenu vodila sa 9 poena razlike i imala sigurno vođstvo pred početak trećeg kvartala. Međutim ekipa iz Litvanije se budi i serijom 11-2 stiže podmladak ekipe koju vodi proslavljeni košarkaški agent Miško Ražnatović.
Igralo se koš za koš, da bi ipak poenima danas sjajnog Rokuba Jokubaitisa Žalgiris otišao na odmor sa tri poena prednosti ( 47-44 ).

Litvanci su održavali tu prednost od 3 poena sve do pred kraj meča, ali na 3 minuta do kraja posljednje četvrtine Mega dodaje gas i na krilima gruzijskog centra Goge Bitadzea i maestralnog Mihaila Jovičića dolazi do izjednačenja.

Ušlo se u penal završnicu u kojoj su hladnije glave i mirnije ruke bili igrači u čuvenim roze dresovima.

Najbolji u ekipi Mege bili su Goga Bitadze sa 26 poena i 7 skokova i Mihalo Jovičić sa 16 poena, 4 asistencije i 3 ukradene lopte. Naš Igor Drobnjak je učestvovao sa skromnih 4 poena za 8 minuta provedenih na parketu. Petar Raičković je za 5 minuta upisao jedan faul.

Rokub Jokubaitis je predvodio Litvance sa 21 poenom i 4 skoka, ali je podršku imao samo u jednom saigraču, Vitalijusu Kozisu koji je postigao 16 poena.

Megu u subotu od 14 časova očekuje meč protiv Fenerbahčea. Prvoplasirane ekipe iz obije grupe će se sastati u finalu u nedjelju od 9 časova.