Mediteranske igre: Minimalan poraz Crne Gore od Srbije

Piše: Ognjen 654 pregleda Dodaj komentar
wpolo.me

Vaterpolisti Crne Gore u prvom kolu grupe A na Mediteranskim igrama u Taragoni poraženi su od Srbije 6:5. Taj meč, podsjećamo, trebalo je da se odigra od 14 sati i 20 minuta ali je pomjeren za 18:40h jer su izabranici Vladimira Gojkovića tek danas stigli u Španiju.

Srbija je povela preko Mandića, a preokret Crnoj Gori donijeli su Popadić i Đuro Radović. Pijetlović i Ubović vraćaju prednost Srbiji, a novim golom Đura Radovića “ajkule” dolaze do novog izjednačenja. Do kraja treće četvrtine pogađa Rašović za vođstvo Srbije od 4:3.

U posljednjoj dionici, igrao se gol za gol, Petković je izjednačio, Strahinja Rašović postigao peti gol za Srbiju, a peti za Crnu Goru djelo je Đurđića. Na 27 sekundi do kraja Filipović pogađa za 6:5 što je bio i konačan rezultat meča.

Crna Gora – Srbija 5:6 (1:1, 1:0, 1:3, 2:2)

Crna Gora: Kandić, Draško Brguljan, Sarić, Petković 1, Đuro Radović 2, Aleksandar Radović, Drašković, Đurđić 1, Popadić 1, Klikovac, Čučković, Murišić, Šćepanović.

Srbija: G. Pijetlović, Mandić 1, V. Rašović, Ranđelović, Ćuk, D. Pijetlović 1, Ubović 1, Aleksić, Jakšić, Filipović 1, S. Rašović 2, S. Mitrović, B. Mitrović.