Marković se okitio zlatom na međunarodnom turniru u Mostaru

Piše: Rajko 772 pregleda Dodaj komentar

Crnogorski bokser Nenad Marković osvojio je zlatnu medalju, dok su Edin Alković i Milovan Sekulović morali da se zadovolje srebnim odličjima na međunarodnom turniru za mlade u Mostaru.

Marković je u finalnom meču kategorije do 56 kilograma pobijedio reprezentativnog druga, Damira Alkovića 3:2.

On je na putu do finala eliminisao domaćeg borca Nedima Hodžića i prošlogodišnjeg prvaka Evrope, Rusa Vsjevoloda Šumkova.

Mića Sekulović je u finalu kategorije do 75 kilograma izgubio od Rusa Sergeja Sergejeva 4:1. Taj meč proglašen je za najborbeniji na turniru.

Bronzane medalje, plasmanom u polufinale, obezbijedili su Stevan Sjekloća do 69 i Viktor Mihailović do 81 kilogram.

Selektor Boško Drašković kazao je da je crnogorska reprezentacija poslije Rusije najuspješniji učesnik turnira.

“Zadovoljan sam nastupom naših boksera. Marković je ostvario tri pobjede, a u polufinalu je savladao prošlogodišnjeg šampiona Evrope. Alković je u polufinalu eliminisao zvaničnog vicešampiona Evrope. Sekulović je ostvario dvije pobjede, a izgubio je izjednačeni finalni meč”, kazao je Drašković agenciji MINA.

On je podsjetio i da je Mihailović u polufinalu trebao pobijediti Makedonca Sergena Gemirova i plasirati se u finale.

“Očekuje nas uskoro Vojvođanska zlatna rukavica, na kojoj ćemo nastupiti sa sedam boksera”, kazao je Drašković.