Marko Todorović “razbio” Saragosu!

Piše: Ognjen 830 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Real Madrida pobjedili su Baskoniju na svom parketu rezultatom 82:76 u 20. kolu Endesa lige.

Madriđani su se tim trijumfom usamili na drugom mjestu na tabeli sa 15-5, a Baskonija je sad treća sa 14-6.

Gosti su tokom prvog poluvremena bili bolji rival, pred kraj prve dionice imali +6 (19:13), na startu druge i osam poena viška, da bi Madriđani uspjeli da poravnaju do poluvremena – 37:37.

U trećem kvartalu viđena je rezultatska klackalica, da bi Kraljevski klub meč prelomio u uvodnim minutama posljednjeg perioda. Tad je čvrstom igrom na obije strane parketa otišao na +12 (69:57) i praktično već tad riješio pitanje pobjednika.

Šampiona Evrope je do pobjede vodio Entoni Rendolf sa 18 poena, dok je 10 ubacio Džejsi Kerol.

Kod Baskonije je 12 poena imao Poarje, a po 11 su dodali Vildoza, Džening i Šilds.

U ostalim mečevima, Estudijantes je savladao Andoru 91:90, Breogan je bio bolji od Mursije 77:73, a Gipuzkoa od Gran Kanarije 85:73.

Duel Huventuda i Saragose pripao je domaćima 88:73, uz 19 poena, 9 skokova i tri asistencije crnogorskog centra Marka Todorovića za ukupan ideks čak 35!

Kod Saragose sjajan je bio naš Nemanja Radović sa 17 poena.