Mario Hodžić bronzani na SP u Tenerifama!

Piše: Ognjen 791 pregleda Dodaj komentar

Karate reprezentativac Crne Gore, Mario Hodžić osvojio je bronzanu medalju na Svjetskom prvenstvu za kadete, juniore i mlađe seniore na Tenerifama.

Mlađi senior podgoričkog Omladnca savladao je u meču za treće mjesto i bronzanu medalju u kategoriji do 67 kilograma Iranca Rezu Amira Mirzaija.

To je njegova druga medalja na šampionatima svijeta, nakon što je 2013. godine u Španiji kao kadet osvojio zlato.

Bronzani sa ovogodišnjeg seniorskog prvenstva Evrope u Izmitu pobijedio je u prvom kolu Španca Samija Enkailija 7:0, u drugom je eliminisao Rusa Murtuzalija Ismailova 7:3, a u trećem Marokanca Abdelsalama Ameknasija 6:0.

U meču za polufinale izgubio je od Japanca Soićira Nakana 5:3.

U represažu pobijedio je Holanđanina Enzelija Di Rajtera 4:3 i izborio meč za bronzu.

“Zadovoljan sam zbog ostvarenog rezultata. Veliki trud i rad se isplatio, naporni treninzi u mom karate klubu Omladinac doveli su me do medalje. Zahvalio bih se svom klubu i treneru Žarku Rakoviću, jer su oni zasluži za ovaj uspjeh. Zahvalio bih se i selektoru Slavenku Bajicu, koji je bio uz mene tokom takmičenja i pružao mi podršku”, kazao je Hodžić.

On se zahvalio i drugovima iz reprezentacije na pruženoj podršci tokom takmičenja.

“Za kraj bih se zahvalio svojoj porodici koja je uz mene od početka i koja je ujedno i moja najveća podrška”, rekao je Hodžić.

Njegova medalja je treća koju su crnogorski karatisti osvojili na Svjetskom prvenstvu na Tenerifama.

Zlatni je juče bio kadet Bojan Bošković (do 70), dok je bronzanu medalju osvojila Milena Jovanović (preko 54).

Na pragu borbe za medalju bio je i Nenad Dulović u kategoriji do 60 kilograma.

On je u prva tri kola pobijedio Amerikanca Denija Kabela 4:1, Poljaka Pavela Pučilovskog 3:1 i Ukrajinca Viktora Stefanjuka 2:1.

U meču za polufinale poražen je od Faheda Mohameda Ahmada iz Jordana 7:6.

On je u narednom kolu izgubio od Sadridina Sajmatova iz Uzbekistana i Duloviću zatvorio vrata repesaža.

U repesažu zaustavljeni su Vuk Popović i Luka Ivanović.

Popović je u kategoriji do 84 kilograma poražen od Džesija Da Koste iz Francuske 3:1, koji ga je plasmanom u finale povukao u repesaž gdje je izgubio od Kolja Kabašija iz Švajcarske 4:3.

Ivanović je u kategoriji preko 84 kilograma na startu pobijedio Meksikanca Huana Manuela Kastra 5:1, ali je u drugom izgubio od Italijana Simonea Marina 2:0.

Italijanski borac ga je plasmanom u finale povukao u repesaž gdje je izgubio od Ukrajinca Andrija Baidale 4:0.

Nastupio je i Nikola Malović u kaegoriji do 75 kilograma, ali je na startu poražen od Žalala Buzera iz Maroka 5:1.