Marina Rajčić zaustavila Budućnost – Mec slavio sa 3 gola razlike

Piše: Ognjen 691 pregleda Dodaj komentar

Čuvar mreže crnogorske reprezentacije i bivša golmanka Budućnosti Marina Rajčić, bila je junakinja pobjede Mece protiv izabranica Dragana Adžića.

Ona je sa 10 odbrana i samo 5 primljenih golova za 23 minuta koliko je provela na parketu odigrala ključnu ulogu u pobjedi nad bivšim klubom rezultatom 28:25.

To je prvi poraz podgoričkog tima, nakon serije od četiri uzastopna trijumfa.

Budućnost je odlično počela meč i u njegovom većem dijelu bila u vođstvu, koje je više puta iznosilo četiri gola (20:16).

Domaćin se u nastavku vratio u meč i smanjio zaostatak, a u samom finišu i serijom od četiri uzatopna pogotka napravio potpuni preokret.

Katarina Bulatović je bila najefikasnija u poraženom  timu sa sedam golova, po šest su postigle Neagu (sve u prvom poluvremenu) i Novovićeva, a pet Suzana Lazović.

Kod domaćih su najbolje bile Slađana Pop-Lazić sa osam golova i Grejs Zadi sa šest.

Buućnost će tako umjesto maksimalnih 8, u drugu fazu prenijeti 6 bodova.

“Plave” će prvu fazu tamičenja završiti u petak duelom sa norveškim Glasverketom.

MEC – BUDUĆNOST 28:25 (14:16)

MEC – Dvorana ”Omnisports”. Gledalaca: 3. 000. Sudije: Bonifert, Olah (Mađarska). Sedmerci: Mec 2 (2), Budućnost 3 (3). Isključenja: Mec 4, Budućnost 14 minuta. Crveni karton: Ahruk (Budućnost) 3 x 2 minuta u 48. minutu.

MEC: Gloze (šest odbrana), Rajčić (10 odbrana), Edviž, Gros 5, Zadi 6 (2), Flip 1, O. Kanor, Nokandi, Horaček 2, N’Diaje, L. Kanor, Pop – Lazić 8, Sajka, Mobon 2, Lusijano 4, Barlet.

BUDUĆNOST: Zokebi de Paula (tri odbrane), Batinović (četiri odbrane), Neagu 6, Jauković, Pletikosić, Agović, Irman, Malović, Bulatović 7 (3), Pavićević, Ramusović, Novović 6, Ahruk 1, Raičević, Lazović 5, Grbić.