Marijana Goranović osvojila srebro na Evropskom prvenstvu!

Piše: Vladan 754 pregleda Dodaj komentar

Crnogorska atletičarka Marijana Goranović osvojila je danas srebrnu medalju u bacanju kugle na Evropskom prvenstvu za osobe sa invaliditetom u Berlinu.

Do odličja u kategoriji F 41 (osobe niskog rasta), u kojoj su nastupile ukupno četiri takmičarke, došla je hicem od 6,56 metara, u posljednjoj seriji, što je njen najbolji rezultat u ovoj godini.

To je njeno drugo odličje na šampionatima Evrope, nakon što je u istoj disciplini bila srebrna prije dvije godine u italijanskom Grosetu.

Zlato je osvojila Francuskinja Rous Vandegousa novim evropskim rekordom iz prve serije 7,19 metara, dok je bronzana bila Rabija Cirit iz Turske sa 6,2 metra.

“Lakše je, definitivno, bilo osvojiti nego odbraniti medalju na Evropskom prvenstvu. Presrećna sam, hvala svima koji su imali strpljenja i koji su vjerovali u mene”, rekla je Goranovićeva.

“Ponosan sam na Marijanu. Mislim da nismo još sve rekli u Berlinu“, rekao je Igor Tomić, selektor reprezentacije.

Druga naša takmičarka koja je nastupila juče, Maja Rajković zauzela je četvrto mjesto u bacanju koplja u kategoriji F 54 (bacanje iz stolice), sa novim ličnim rekordom iz četvrte serije – 10,76 metara.

“Na mom debiju na velikom takmičenju falilo mi je malo sportske sreće. Ukrajinka Iana Lebiedieva mi je ugrabila bronzanu medalju u posljednjem hicu. Ali to je sport. Bićemo još bolji na narednom velikom iskušenju”, rekla je Rajkovićeva.

Prvo mjesto je osvojila Bjeloruskinja Julija Nezhura sa 11,98m, druga je bila Čehinja Nike Mosovska 11,15 m, koliko je bacila i Lebiedieva u zadnjoj seriji ali sa boljim sljedećim hicem 10,80 m.

Prethodnih dana nastupilo je još četvoro naših takmičara.

Radmilo Baranin je u bacanju koplja u spojenoj kategoriji F33-34 (bacanje iz stolice) zauzeo peto mjesto sa najboljim hicem, u petoj seriji, od 20,84 metara, što mu je lični rekord.

U istoj disciplini, Danilo Gojković je zauzeo 10. mjesto u konkurenciji 12 takmičara, koji je, takođe, imao najbolji rezultat u karijeri, od 18,73 metara.

Miloš Ranitović je zauzeo sedmo mjesto u skoku u dalj, u konkurenciji 12 takmičara, u, za njega, novoj kategoriji T13 (osobe sa smetnjama vida), umjesto dosadašnje T12. Skočio je 6,04 metra.

Najzad, Mirnes Ramović je zauzeo sedmo, posljednje mjesto u bacanju diska u kategoriji F11 (osobe bez vida) sa rezultatom koji je postavio u drugoj seriji, 26,83 metara, što mu je najbolji rezultat u karijeri.

Za petak zakazan je nastup Baranina u bacanju kugle, dan kasnije na borilišta će Rajkovićeva i Ramović u bacanju kugle.

Nastup crnogorskih takmičara će 26. avgusta zatvoriti Goranovićeva u bacanju diska.