Marijana Goranović: Nadam se da sam boje zastave branila kako dolikuje

Piše: Vladan 802 pregleda Dodaj komentar

Marijana Goranović je nastup u finalu bacanja diska objedinjenih klasa F40 i F41 na Paraolimpijskim igrama u Riju završila na devetom mjestu.

Crnogorska atletičarka je u finalu disk bacila 19 metara i 28 centimetara i postavila novi lični rekord.

Njen dosadašnji lični rekord bio je 18 metara i 75 centimetara.

Izuzetno sam zadovoljna rezultatom. Očekivala sam lični rekord. Moglo je da bude i bolje, jer sam imala želju da prebacim 20 metara. To bih i ispunila da su ruke slušale, kao noge. Odlična godina, koju sam krunisala drugim učešćem na najvećoj smotri paraolimpijaca. Nadam se da sam boje svoje zastave branila kako dolikuje“, rekla je Marijana.

Goranović je u Rio de Žaneiru nastupala i u bacanju kugle i bila osma, ali nije uspjela da popravi lični rekord.

Zlatnu olimpijsku medalju, kao i u kugli, osvojila je Tunižanka Rua Tlili (33,38), ispred Irkinje Niam Mekarti (26,67) i sunarodnice Fatije Amaimije (26,16).

Nastup na Paraolimpijskim igrama ranije je završio i naš plivač Ilija Tadić koji je nastupio u trkama na 50 i 100 metara slobodnim stilom, i zauzeo je je 15, odnosno 17.mjesto.