Marijana Goranović četvrta u bacanju diska na EP

Piše: Vladan 619 pregleda Dodaj komentar

Crnogorska atletičarka Marijana Goranović je zauzela četvrto mjesto u konkurenciji šest takmičarki u bacanju diska, spojenih kategorija F40-41, na šestom Evropskom prvenstvu za osobe sa invaliditetom u Berlinu.

Marijana je u drugoj seriji bacila za nju skromnih 18,08 metara.

Pobijedila je Irkinja Niam Mekarti sa novim evropskim rekordom od 31,76 m, ispred Renate Slivinske iz Poljske (21,54) i Holanđanke Lare Bars (20,47).

Time je stavljena tačka na nastup naših takkmičara na ovom takmičenju, na kojem je jedinu medalju osvojila upravo Goranovićeva, koja je osvojila srebrnu medalju u bacanju kugle u kategoriji F 41 (osobe niskog rasta) sa hicem od 6,56 metara, što je njen najbolji rezultat u ovoj godini. U istoj disciplini je je bila srebrna i prije dvije godine na EP u italijanskom Grosetu.

Maja Rajković zauzela je četvrta mjesto u bacanju kugle kategorije F54 (4,48 metra, najbolji rezultat u karijeri) i u bacanju koplja u kategoriji F 54 (bacanje iz stolice), sa novim ličnim rekordom – 10,76 metara.

Radmilo Baranin zauzeo je peto mjesto u bacanju kugle u kategoriji F34 (bacanje iz stolice) , hicem od 8,26 metra, a bio je peti i u bacanju koplja u spojenoj kategoriji F33-34 (bacanje iz stolice), sa 20,84 metara, što mu je lični rekord.

Miloš Ranitović je bio sedmi u skoku u dalj, u konkurenciji 12 takmičara, u, za njega, novoj kategoriji T13 (osobe sa smetnjama vida), umjesto dosadašnje T12. Skočio je 6,04 metra.

Danilo Gojković je u bacanju koplja u spojenoj kategoriji F33-34 (bacanje iz stolice) zauzeo 10. mjesto sa najboljim rezultatom u karijeri, od 18,73 metara.

Najzad, Mirnes Ramović je bio posljednji u dvije discipline, u bacanju kugle kategorije F11  (osobe bez vida), sa najboljim rezultatom karijere (8,66 metara) i u bacanju diska u kategoriji F11 sa rezultatom koji je postavio u drugoj seriji, 26,83 metara, što mu je najbolji rezultat u karijeri.