Marija Vuković i Dragan Pešić osvojili bronze u Piteštiju

Piše: Reprezentacija.me 822 pregleda Dodaj komentar

Na 74. Balkanskom atletskom prvenstvu u rumunskom Piteštiju bronzane medalje su osvojili Marija Vuković i Dragan Pešić.

Pešić je do odličja stigao sa 5.780 osvojenih poena u desetoboju. Proslogodišnji šampion Balkana, njegov brat Darko, odustao je zbog povrede leđa i zadnje lože poslije pet disciplina, a do tada je bio drugi, iza pobjednika Mihaila Dudaša iz Srbije.

Njihova sestra Danijela Pešić je u sedmoboju osvojila šestu poziciju sa 4.321 bodova.

Darko Pešić

Marija Vuković je, kao i na Otvorenom prvenstvu Srbije sedmicu ranije, preskočila 187 centimetara. Isti rezultat u skoku uvis je imala i drugoplasirana Bugarka Venelina Veneva, ali je imala manje pokušaja.

Slađana Perunović je u trci na 5.000 metara osvojila 4. mjesto (17:30,22), baš kao i Marija Bogavac u bacanju koplja, koja je hicem od 50,87 metara postavila juniorski i seniorski rekord Crne Gore.

Najveća nada crnogorskog sporta Kristina Rakočević je u seniorskom debiju na Balkanijadi u bacanju diska bila četvrta (51,58), a u bacanju kugle peta (14,50).

Ivan Kukuličić je u bacanju diska bio šesti (52,33), Ljiljana Matović deveta u skoku udalj (5,64), a Luka Rakić osmi na 200 metara (21,83) i 11. na 100 (10,78).