Maksimalan poraz i u Rumuniji, Budućnost završila evropsku avanturu

Piše: Vladan 895 pregleda Dodaj komentar

Ni u revanšu nijesu uspjeli da osvoje set, a Rumuniji su bili bliži da ga uzmu nego u Podgorici, ali su na kraju, ipak, ponovo doživjeli maksimalan poraz.

Odbojkaši Budućnosti poraženi su i večeras u gostima od Zalaua 3:0 (25:14, 25:14, 28:26), u revanš meču drugog kola Čelendž kupa, te su završili nastup na evropskoj sceni.

Izabranici Balše Radulovića su imali šansu u trećem setu, u kojem su vodili do pred sam kraj, imali su i tri set lopte (24:23, 25:24, 26:25), ali ih nijesu iskoristili.

Za prolaz u treće kolo (prvo se nije igralo), Podgoričanima je bilo potrebno prvo da slave 3:0 ili 3:1, a onda da budu bolji i u “zlatnom setu”. Međutim, nakon lakih 2:0 u setovima za domaćina, sve je bilo odlučeno.

Zalau će narednoj rundi igrati protiv ruskog Kuzbaša.