Maja Rajković četvrta, Mirnes Ramović šesti na Evropskom prvenstvu

Piše: Vladan 728 pregleda Dodaj komentar

Crnogorska atletičarka Maja Rajković zauzela je četvrto mjesto u konkurenciji pet takmičarki u bacanju kugle kategorije F54 na šestom Evropskom prvenstvu za osobe sa invaliditetom u Berlinu.

Ona je bacila kuglu 4,48 metra, u petoj seriji, što je njen najbolji rezultat u karijeri.

Zlato je osvojila Bjeloruskinja Julija Nezhura (6,10), srebro Ukrajinka Jana Lebjedeva (5,43), a bronzu Čehinja Eva Kačanu (5,02).

Mirnes Ramović je bio posljednji, šesti u bacanju kugle kategorije F11, sa najboljim rezultatom karijere – 8,66 metara.

Zlato je osvojio Italijan Onej Tapija (12,48), srebro Austrijanac Bil Marinković (11,09), a bronzu Poljak Miroslav Madzija (10,82).

Najbolji rezultat prethodnih dana na EP od crnogorskih takmičara ostvarila je Marijana Goranović, koja je osvojila srebrnu medalju u bacanju kugle u kategoriji F 41 (osobe niskog rasta) sa hicem od 6,56 metara, što je njen najbolji rezultat u ovoj godini.

Radmilo Baranin zauzeo je peto mjesto u bacanju kugle u kategoriji F34 (bacanje iz stolice), hicem od 8,26 metra, a bio je peti i u bacanju koplja u spojenoj kategoriji F33-34 (bacanje iz stolice), sa 20,84 metara, što mu je lični rekord.

Maja Rajković zauzela je četvrto mjesto u bacanju koplja u kategoriji F 54 (bacanje iz stolice), sa novim ličnim rekordom iz četvrte serije – 10,76 metara.

Miloš Ranitović je bio sedmi u skoku u dalj, u konkurenciji 12 takmičara, u, za njega, novoj kategoriji T13 (osobe sa smetnjama vida), umjesto dosadašnje T12. Skočio je 6,04 metra.

Danilo Gojković je u bacanju koplja u spojenoj kategoriji F33-34 (bacanje iz stolice) zauzeo 10. mjesto sa najboljim rezultatom u karijeri, od 18,73 metara.

Mirnes Ramović je bio posljednji u bacanju diska u kategoriji F11 (osobe bez vida) sa rezultatom koji je postavio u drugoj seriji, 26,83 metara, što mu je najbolji rezultat u karijeri.

Nastup crnogorskih takmičara na EP će u nedjelju zatvoriti Goranovićeva u bacanju diska, spojenih kategorija F40-41.