Maestro – dvije asistencije Jovetića za dva gola Sevilje protiv Eibara! (VIDEO)

Piše: Ognjen 692 pregleda Dodaj komentar

Dvije majstorske asistencije Stevana Jovetića i precizne realizacije Sarabije i Vitola odvele su Sevilju do pobjede nad Eibarom (2:0) na “Sančes Pishuanu”.

Crnogorski reprezentativac odigrao je svih 90 minuta u trijumfu kojim se Sevilja vratila na 2. poziciju uoči sjutrašnjeg duela Barselone sa Leganesom.

I ponovo pokazao je koliko je značajan za tim iz Andaluzije, koliko mu je prijao prelazak u Primeru. Bile su to asistencije u najefektnijem mogućem smislu – nakon Jovetićevih dodavanja, i Sarabia i Vitolo su sa po jednim dodirom proslijedili loptu u mrežu.

U 30. minutu, Jovetić se fintom oslobodio čuvara na lijevoj strani i perfektnim centaršutom pronašao Sarabiju na drugoj stativi, koji je neometan nogom pogodio rašlje – 1:0 za domaće.

U prvom minutu sudijske nadoknade Jovetić je krenuo sam na gol Eibara, mogao je i da šutira, ali je nesebično poslužio Vitola, koji je sam kao duh gađao donji ugao baskijskog gola – 2:0 za tim Horhea Sampaolija.

Imao je Jovetić i nekoliko polušansi da postigne gol, nije uspio, ali njegov učinak nakon sedam utakmica u dresu Sevilje (četiri puta je počeo, tri puta ušao sa klupe) djeluje jednako impresivno – tri gola i tri asistencije.