Maestralni Ivanović presudio Breši: Budućnost pobjedom otvorila sezonu

Mirko
Piše: Mirko 227 pregleda Dodaj komentar
Nikola Ivanović na večerašnjoj utakmici ( Foto: Eurocup)

Velika pobjeda Budućnost Volija na startu sezone u prvom takmičarskom meču nakon sedam mjeseci – podgorički “plavi” pobijedili su Brešu 93:81 u prvom kolu grupe B Evrokupa.

Tri četvrtine se vodila izjednačena borba u Morači, o čemu govori i to što je do 33. minuta najveća prednost koju je jedan tim imao iznosila pet poena, a da je uoči posljednjih deset rezultat bio izjednačen 65:65.

U posljednjem periodu ulogu lidera, koju toliko voli i traži, preuzeo je Nikola Ivanović, koji je postigao deset poena u seriji 12:2 za dvocifreno vođstvo 79:67, kojim je Budućnost i prelomila utakmicu.

Ivanović je pokrenuo saigrače, ulio im samopouzdanje u oba pravca, razigrali su se i Melvin Edžim i Danilo Nikolić, Breša nije imala šansi da napravi preokret…

Ivanović je meč završio sa 24 poena, od čega je 14 postigao u posljednjoj četvrtini, te pet asistencija, uz indeks korisnosti 31.

Melvin Edžim je ubacio 16, a imao je i devet skokova, a isti učinak, uz pet asistencija, ostvario je Džastin Kobs.

Odličan utisak ostavio je Vili Rid – 13 poena (5/5 iz igre) i šest skokova.

U ekipi Breše, 17 poena postigao je Dušan Ristić.