Mađarska bolja u prvom meču

Piše: Vladan 740 pregleda Dodaj komentar

omladinciMlađa omladinska reprezentacija Crne Gore poražena je danas u Podgorici od odgovarajuće selekcije Mađarske sa 4:2.

Gosti su bolje otvorili utakmicu i iskoristili početnu nervozu naše ekipe da golom Santa povedu već u šestom minutu. Do poluvremena je viđeno nekoliko dobrih prilika pred oba gola, ali su mreže mirovale sve do 53. minuta kada je Gazdaš duplirao prednost svog tima. Samo minut kasnije naša selekcija je uzvratila preko Kukuličića, nakon čega je propustila nekoliko prilika da napravi potpuni preokret. U posljednjih desetak minuta meča viđena su još tri gola – Mađari su ponovo stigli do dva gola prednosti preko Takača, odmah potom uzvratio je i Rudović, da bi tačku na meč u trećem minutu sudijske nadoknade stavio rezervista Grabant.

Tipično za prva okupljanja i prve utakmice, na današnjem meču viđeno je puno dobrih i loših stvari. Najvažnije je da smo imali priliku da vidimo koliko igrači mogu u ovom trenutku, a rezultat na ovakvim utakmica ne može i ne smije biti na prvom mjestu. Kroz ova dva meča provjerićemo veliki broj igrača, tako da je naš osnovni cilj iz ove akcije ostvaren – dobićemo presjek kvaliteta igrača na koje ćemo u budućnosti moći najozbiljnije da računamo”, rekao je naš selektor Aleksandar Miljenović.

Priliku za revanš naša selekcija će imati već sjutra, takođe na terenima Trening kampa FSCG na Starom aerodromu. Meč će početi u 11 časova.

Na sjutrašnjoj utakmicu šansu će dobiti svi igrači koji su danas bili na klupi ili van protokola. Ne treba zaboraviti da za ove mečeve nismo mogli da računamo na Andriju Vukčevića, Borisa Cmiljanića, Marka Banovića, Nikola Nilovića i Andriju Vujovića koji su već nosili dres omladinske selekcije i u starijem uzrastu“, istakao je Miljenović.

Crna Gora – Mađarska 2:4 (0:1)

Trening kamp FSCG, Podgorica

0:1 – Santo 6′, 0:2 – Gazdag 53′, 1:2 – Kukuličić 54′, 1:3 – Takač 84′, 2:3 – Rudović 85′, 2:4 – Grabant 90+3′

Crna Gora: Vuk Stijepović, Lazar Đokić (Dragan Grivić), Nemanja Mušić, Marko Leković (Stefan Morović), Filip Kukuličić, Žarko Vilotijević (Vuk Stijepović), Stefan Milošević, Nikola Jovićević, Anđelo Rudović, Aleksander Tončić, Đorđe Vukčević. Selektor: Aleksandar Miljenović.

Mađarska: Daniel Horvat, Daniel Gazdag, Janoš Hegeduš (Levente Čiček), Čaba Špandler, Bence Lenžer, Mate Vida, Martin Tot (Bence Grabant), Tamaš Santo (Mark Murai), Erik Nemet (Mark Kosta), Barnaba Rac (Andraš Jančo), Domat Zoter (Kristofer Takač). Selektor: Geza Mesoli.