Luka Bar slavila u derbiju

Piše: Reprezentacija.me 668 pregleda Dodaj komentar

U ženskoj ligi više nema neporaženih ekipa. Nakon što je u prošlom kolu izgubila gradski derbi od Galeba, Luka Bar nije sebi dozvolila luksuz poraza u drugom uzastopnom derbiju, već je u Pljevljima savladala Rudar sa maksimalnih 3:0 i domaćinu nanijela prvi poraz u sezoni.

Rudar je u prvom setu poveo 10:7, bio je u igri do 16:16, a onda su Baranke povele 19:16, potom su imale i prednost od četiri poena (23:19), te tri set lopte na 24:21, ali ih nijesu iskoristile. Rudar je uspio da izjednači na 24:24, ali je onda sa dvije greške u napadu poklonio set gošćama.

Rudar je bolje otvorio i drugi set, vodio je 3:0, 6:3 i 11:8, ali je Luka Bar serijom 5:0 preokrenula na 13:11, a na 17:12 prelomila set.

Treći set je bio neizvjestan do 9:8 za Luku Bar, koja je sa pet uzastopnih poena “otišla” na 14:8 i onda rutinski privela meč kraju…

U drugom meču današnjeg programa, Budvanska rivijera je u primorskom derbiju bila sigurna kod kuće protiv kotorskog Gimnazijalca, za drugi trijumf u sezoni. Gimnazijalac je upisao i četvrti poraz…

Prva ženska liga (4. kolo)

Budvanska rivijera – Gimnazijalac 3:0 (25:23, 25:20, 25:13)

Budva – Sala JU Druga osnovna škola . Gledalaca oko 50. Sudije: Beljkaš i Lazović (oboje iz Bara).

Budvanska rivijera: Burzanović, Lučić, B. Đurović, Tičić, Radović, J. Đurović, Marković, Delić, Popović, Pejović. Trener: Časlav Đurović.

Gimnazijalac: Kapisoda, Simun, Dojčinović, Đurović, Krgović, Kapetanović, Popović, Vukadinović, Jovanović, Radulović, Zambelić, Ćetković, Đaković. Trener: Milan Franović.

Rudar – Luka Bar 0:3 (24:26, 17:25, 18:25)

Pljevlja – Dvorana S.C. “Ada”. Gledalaca oko 400. Sudije: Janjević i Kovačević (obojica iz Podgorice).

AOK Rudar: Bojović, Čakar, Vučetić, Milinković, Svrkota, Bulatović, Loncović, Petrović, Marković, Džaković, Stanić, Muhović. Trener Nataša Marković.

Luka Bar: Petrović, Denić, Cenović, Ratknić, Rovčanin, J. Rosić, M. Rosić, Vukoslavčević, Vuković, Čarapić, Knežević, Barjakterević. Trener Vladimir Milačić.