Luka Bar povela 2:0 protiv Galeba, još korak do odbrane titule

Piše: Vladan 637 pregleda Dodaj komentar

Još lakše nego u prvom meču, takođe maksimalno, odbojkašice Luke Bar savladale su Galeb 3:0 i povele 2:0 u finalnoj seriji plej-ofa.

“Galebicama” sada treba pravi sportski podvig, realno teško ostvariv, da preokrenu ovaj minus protiv aktuelnog šampiona koji ima priliku da već u ponedjeljak stavi tačku na ovu seriju i osvoji osmu titulu (duplu krunu, računajući i Kup, osvojen upravo protiv gradskog rivala), petu uzastopnu.

Izabranicama Nikole Masoničića će posao biti otežan i zbog povrede Lane Vujošević, koja je na 6:2 za Luku Bar u prvom setu prilikom doskoka na mrežu povrijedila skočni zglob desne noge.

Što se utakmice tiče, ekipa Vladimira Milačića je dominirala od prvog do posljednjeg poena, pa je čitav meč “stao” u sat vremena.

Luka Bar je odlično otvorila prvi set, povela je 4:0, a onda i 10:2 (serijom odličnih servisa Dijane Vuković). Galeb je uspio da smanji na 7:11, ali Luka Bar nije dozvolila rivalu više od toga, a set je odlučen kada su šampionke povele 21:12.

U drugom setu je zabilježeno i jedino vođstvo formalnog domaćina u ovom susretu, sa 2:1. Galeb je držao priključak do 8:9, da bi “sirene” sa tri uzastopna poena na prvom tehničkom tajm-autu imale četiri poena prednosti (12:8). Luka Bar je ovaj set prelomila serijom 5:0 za vođstvo od 17:9…

Neizvjesnost u trećem setu trajala je do vođstva Luke Bar od 12:11, nakon čega su šampionke “pobjegle” na 16:11 i uhvatile zalet za maksimalnu pobjedu…

Galeb – Luka Bar 0:3 (15:25, 12:25, 26:25)

Bar – Dvorana: “Topolica”. Gledalaca: 200. Sudije: Simonovska (Bar) i Delić (Podgorica).

Galeb: Vujošević, Tvrdišić, Nikolić, Ćaćić, Mašanović, Sekulović, Čavić, Bulatović, Đukić, Vujović, Šušić, Mumović.

Luka Bar: Bojović, Dević (libero 2), Duraković, Cenović (libero 1), Joksimović, Rovčanin, J. Rosić, M. Rosić, Peruničić, Vuković, Kruta, Vujanović, Barjaktarović.