Luka Bar i Rudar u finalu

Piše: Reprezentacija.me 847 pregleda Dodaj komentar

U finalu plej-ofa za odbojkašice igraće Luka Bar i Rudar, odnosno dvije prvoplasirane ekipe ligaškog dijela prvenstva.

Nakon teške pobjede kod kuće sa 3:2, nakon što je gubila 2:0, Luka Bar je u Podgorici večeras protiv Morače slavila sa maksimalnih 3:0 (25:21, 25:15, 25:21), pa je seriju protiv Podgoričanki završila sa 2:0.

I Rudar je je posao u polufinalu protiv Galeba završio u dva meča, nakon pobjede na svom parketu (3:1), izabranice Nataše Marković su u Baru slavile 3:2 (25:21, 15:25, 21:25, 25:13, 15:8).

Nakon što je izgubio prvi set, pobjednik ovogodišnjeg Kupa je preokrenuo, poveo 2:1, ali je ekipa Nikole Masoničića tu i stala.

Gošće su od četvrtog seta bile superiorne, u četvrtom setu su od 13:10 “pobjegle” na 19:11 i tu prelomile set, dok se pobjednik mogao naslutiti već na početku petog seta.

Pljevljanke su, naime, taj-brek otvorile vođstvom od 4:0, Galeb je priprijetio na 6:8, ali je Rudar vrlo brzo stigao do nedostižnih 12:7, nakon čega je rutinski priveo meč kraju…

Inače, prvi i treći set su bili najneizvjesniji. U prvom je Galeb uspio da od 17:22 priđe na 21:22, ali nije iskoristio kontru za izjednačenja, što je Rudar kaznio sa još dva poena u nizu za vođstvo od 1:0.

U trećem je, nakon što su se ekipe smjenjivale u vođstvu, neizvjesno bilo do 21:21, a onda je Galeb sa četiri poena u nizu poveo 2:1.

Po kalendaru, finalna serija do tri pobjede počinje 28. aprila u Baru.

Morača – Luka Bar 0:3 (21:25, 15:25, 21:25)

Podgorica – Sala OŠ “Radojica Perović”. Gledalaca: oko 120. Sudije: D. Vučinić i M. Delić (oboje iz Podgorice).

Morača: Delić, Krivokapić, Dragović, Jašović, Matanović, Ajković, Roganović, Gigović, Rakočević, Grebović, Miljanić, Kamčeva, Globarević, Vukićević. Trener: Predrag Đonović.

Luka Bar: Petrović, Duraković, Cenović, Pepđonović, Rovčanin, Rosić, Vukoslavčević, Vuković, Čarapić, Knežević, Barjaktarović, Slankamenac. Trener: Vladimir Milačić.

Galeb Poliklinika Hipokrat – Rudar 2:3 (21:25, 25:15, 25:21, 13:25, 8:15)

Bar – Dvorana: SC “Topolica”. Gledalaca: oko 150. Sudije: S. Simonovska (Bar) i S. Kovačević (Podgorica).

Galeb Poliklinika Hipokrat: Nikolić, Tuševljak, Tvrdišić, Ćaćić, Mašanović, Krkalović, Stanišić, Kostić, Čavić, Vujović, Barjaktarević, Mumović, Marotić. Trener: Nikola Masoničić.

Rudar: Bojović, Čakar, Vučetić, Milinković, Svrkota, Bulatović, Smolović, Marković, Džaković, Stanić, Vujadinović, Petrović, Knežević. Trener: Nataša Marković.