Ludogorec prejak, poništen gol za Mladost

Piše: Vladan 668 pregleda Dodaj komentar
Fudbaleri Mladosti poraženi su u revanš meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona od Ludogoreca sa 3:0.

Na kraju, ni to nije bilo dovoljno – 2:0 za Ludogorec u revanšu, 5:0 u ukupnom skoru, za prolaz bugarskih Brazilaca u 3. kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

Momci Nikole Rakojevića mnogo odlučnije su ušli u meč nego prošle sedmice u Bugarskoj, sa željom da ne budu samo nijemi posmatrači.

U vrlo dinamičnih pola sata pod Goricom Mladost je mogla da povede, a nije bila ni miljenik sudijske trojke iz Holandije.

Više nego diskutabilan faul Vlaisavljevića nad Plastunom dosudio je sudija De Bekel u 21. minutu, spriječivši Podgoričane da povedu iz čiste šanse.

U 34. minutu, takođe pod sumnjivim okolnostima poništen je gol Kopitovića glavom, jer je Raičević navodno iz ofsajda smetao golmanu. TV snimak otkriva da nije bio ofsajd…

Gol u mreži značajno je smanjio početnički entuzijazam fudbalera Mladosti, pa je razlika u klasi u nastavku mogla da dođe do još većeg izražaja.

Vanderson, još jedan Brazilac, u 48. minutu se sam provukao između četvorice defanzivaca Mladosti i lagano pogodio za 0:2, da bi tačku stavio Lukoki, trećim golom protiv Mladosti u ovom dvomeču.

Bugari se spremaju za Zvezdu, Mladost se okreće domaćem šampionatu.