LŠ: Budućnost rutinski odradila Dinamo

Piše: Ognjen 769 pregleda Dodaj komentar

Rukometašice Budućnosti pobijedile su večeras u Podgorici ekipu Dinama iz Volgograda 26:18 (13:9), u utakmici četvrtoog kola Glavne runde Lige šampiona.  Budućnost je tom pobjedom, četvrtom u Glavnoj rundi, dva kola prije kraja takmičenja obezbijedila prvo mjesto u grupi. Podgorički tim prvi međusobni duel dobio je 25:18, a u Glavnoj rundi, osim Dinama, savladao je i Lajpcig 28:21 i Krim 23:20.

Crnogorski prvak opravdao je ulogu favorita, prvi put došao je u vođstvo u 14. minutu i nije ga ispuštao do kraja. Dinamo je bolje počeo meč, tri puta imao je minimalnu prednost, koju je u devetom minutu uvećao na dva gola (4:2). Budućnost je, nakon serije 3:0, prvi put povela u 14. (5:4), razlika je u 19. minutu iznosila tri (8:5), a u 27. pet golova (12:7). Prednost je u drugom poluvremenu, u kojem su oba trenera pružila priliku igračicama sa klupe, iznosila i devet golova (26:17) u 59. minutu.

Najefikasnija u pobjedničkom timu, na čijem se golu istakla Martda Žderić sa 15 odbrana, bila je Kristina Neagu sa sedam, Katarina Bulatović je postigla šest, dok su po tri gola postigle Dragana Cvijić i Milena Knežević. U ekipi iz Volgograda, koja je doživjela prvi poraz ove sezone u gostima, najbolja je bila Ana Kočetova sa četiri gola.

Pobjede u toj grupi ostvarile su i rukometašice Vardara i Tiringera. Vardar je u Skoplju savladao Lajpcig 26:20 i revanširao se rivalu za poraz u prvom međusobnom duelu. Tiringer je pred svojim navijačima trijumfovao u duelu sa Krimom 33:21. Budućnost će u narednom kolu, 7. marta, biti gost Lajpciga.