Lovćen u derbiju bolji od Ulcinja

Piše: Ognjen 851 pregleda Dodaj komentar

Sjajnom igrom tokom čitavog meča, košarkaši ”Lovćena” nastavili su večeras u Ulcinju seriju pobjeda. Cetinjani su u meču petog kola Erste lige bili bolji od “Ulcinja” – 73:54.

Iako je u pitanju bio derbi kola – taj epitet večerašnji je meč nosio samo na papiru, s obzirom na to da je tim sa Cetinja lako izašao na kraj sa drugoplasiranim sastavom Erste lige. Bio je to šesti uzastopni trijumf “Lovćena”, računajući Drugu ABA ligu i domaći šampionat.

Cetinjane su do pobjede predvodili Miloš Popović (21 poen) i Đorđe Lelić (19). U ekipi “Ulcinja” najbolji je bio Latković, koji je ubacio 16 poena.

Oslabljena ekipa Miodraga Kadije, koji večeras nije mogao da računa na kapitena Milutina Đukanovića i reprezentativca Alekse Popovića, odlično je otvorila meč. Sredinom prve dionice, gostujući sastav seriom od 9:0 stigao je do 11:2. Tu prednost, Cetinjani su zadržali do kraja prve dionice kada je rezultat na semaforu bio 19:10.

U istom ritmu, ”Lovćen” je nastavio i u drugoj dionici pa je u 16. minutu imao velikih 20 poena prednosti (36:16). Domaći sastav je pokušavao da odgovori, a do poluvremena je samo uspio da smanji prednost na 15 poena (40:25).

I u trećoj dionici, cetinjski tim je nastavio sa dobrom igrom zahvaljujući kojoj su i održavali veliku prednost. Domaći sastav bio je potpuno zaustavljen pa je ”Lovćen” u posljednju četvrtinu ušao sa velikom prednošću.

U završnih deset minuta, Cetinjani su rutinskom igrom održavali visoku prednost i na kraju zasluženo stigli do četvrtog trijumfa u domaćem prvenstvu.

Ulcinj – Lovćen 54:73
(10:19, 15:22, 11:17, 18:15)

Ulcinj, dvorana OŠ “Bratstvo jedinstvo”, gledalaca: 500, sudije: Dragojević, Rutešić, Kaluđerović.

Ulcinj: Džaković, Džons 9, Latković 16, Krivokapić 12, Nibou 4, Ajdari, Zejak, Čičić, Cauši, Knežević 13.

Lovćen: Pilčević 6, Bogdanović 2, Vrbica 5, Parača, Lopičić 3, Lelić 19, Božović, M. Popović 21, Hajduković 5, Todorović 12, Đoković.