Lovćen se vratio u Prvu ligu, Roganović: Igrači su najzaslužniji!

Piše: Vladan 721 pregleda Dodaj komentar

Drugoligašku sezonu, prvu nakon decenije, u kojoj su mnogo oscilirali, fudbaleri “Lovćena” danas su završili na najbolji mogući način. U revanšu baraž dvomeča za popunu Prve lige, klub sa Cetinja bio je bolji od “Koma” rezultatom 2:1 i time izborio povratak u elitni rang takmičenja.

Revanš duel u Golubovcima, koji je uslijedio nakon susreta bez pogodaka na Zlatici, donio je izuzetno borbenu igru, pri čemu su brojni simpatizeri “Lovćena” na Trešnici strijepjeli do posljednjeg momenta. Ipak, u meču koji je šef struke domaćih Dejan Roganović taktički postavio bez greške, borba i upornost se isplatila – te je oko 1.500 gledalaca u Golubovcima na kraju proslavilo plasman najstarijeg kluba u Prvu ligu.

Uvod u današnji susret donio je nešto konkretniju igru gostiju. Sa druge strane, prvotimci “Lovćena” nijesu srljali, nijesu se pretjerano i naglo otvarali, pa sastav “Koma” u tim trenucima gotovo da nije uspio doći do konkretnije prilike. Tako je bilo sve do sredine prvog dijela, kada je prvotimac domaćih Željko Marković doveo svoju ekipu do prednosti. On je šutirao sa dvadesetak metara – pravo u nebranjeni dio mreže golmana “Koma” Jovana Perovića. Evrogol je digao brojnu publiku na noge, ali i ulio samopouzdanje kako bi “Lovćen” danas mogao do cilja.

U narednih petnaestak minuta, na obje polovine viđeno je nekoliko pokušaja, ali bez realizacije. I kada je djelovalo kako će Cetinjani sačuvati prednost do odmora, uslijedio je novi pogodak. Bio je to još jedan evrogol, ovog puta na suprotnoj strani. Đukić je sa skoro 35 metara uputio parabolu – a lopta je završila iza leđa nemoćnog, no u dva baraž susreta izuzetno raspoloženog Mića Perovića.

Nedugo po početku drugog poluvremena, šef struke domaćih Roganović napravio je dvije izmjene, i to u 55. minutu. Nikolu Draganića zamijenio je Božidar Bujiša, a Ivana Jablana Marko Đurović. I tek što su promjene obavljene – uslijedila je nova radost za cetinjsku publiku. Strijelac prvog pogotka Željko Marković srušen je u kaznenom prostoru domaćeg tima, a glavni arbitar Mileta Šćepanović, bez mnogo dvoumljenja i sasvim opravdano, pokazao je na ‘bijelu tačku’. Nepun minut po ulasku u igru, loptu je uzeo Marko Đurović – i preciznim šutem donio Cetinjanima novu prednost.

Nakon toga, uslijedio je gotovo očekivan scenario – tim “Koma” vršio je pritisak, a domaći su se uglavnom branili. Kako je vrijeme teklo, a baš kao i u prvom baraž susretu, igračima “Lovćena” ponestajalo je snage – često su bili i na zemlji, no Zlatičani nijesu mogli do novog poravnanja. Istini za volju, šanse “Koma” su se u pojedinim trenucima nizale kao na traci, ali su Cetinjani odolijevali.

Finiš je donio veliku napetost, očajničke pokušaje prvotimaca “Koma” i gotovo fanatično branjenje gola domaćih, a u nadoknadi, koja je trajala pet minuta, Marko Đurović dobio je crveni karton. Zapravo, bio je to drugi žuti karton – usljed odugovlačenja igre. Srećom po domaće, to nije ništa promijenilo, niti je ostalo mnogo vremena, te je veliko slavlje u Golubovcima moglo da počne.

Podsjetimo, u prvom duelu nije bilo golova, a tada su fudbaleri “Koma” bili konkretniji. Ipak, svoje namjere i na Zlatici u većoj su mjeri ostvarili Cetinjani – pošto su krajnje defanzivnom igrom sačuvali mrežu. Od kakvog je značaja bio taj ishod – postalo je jasno večeras, kada je “Lovćen” opet u krugu 10 najkvalitetnijih domaćih ekipa.

Lovćen – Kom 2:1 (1:1)

Lovćen: M. Perović, Tatar, M. Draganić, Ž. Marković (Roganović), Bogdanović, Jablan (Đurović), N. Draganić (Bujiša), F. Vujović, J. Vujović, Stevović, I. Marković.

Kom: J. Perović, Hino, Kažić (Kopitović), Đukić, Golubović (J. Popović), Milošević, Sekulić, Ž. Popović, Petričević, Simunović, Beganović