Lovćen poražen po drugi put na Cetinju, Novopazarci u posljednjem periodu ubacili 34 poena

Mirko
Piše: Mirko 747 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Lovćena poraženi su od Novog Pazara na Cetinju rezultatom 87:94 u 18. kolu ABA 2 lige.

Uzbudljiva prva četvrtina viđena je na Cetinju koju su gosti riješili u svoju korist sa 29:31. Imali su Novopazarci u samom finišu i plus sedam, ali je Lovćen sa pet vezanih poena smanjio na minus dva.

Gosti su preko izvanrednog Melorija parcijalom 13:3 došli do prve dvocifrene prednosti na meču (33:44). Ipak, Lovćen se brzo oporavio i zahvaljujući sjajnom timskom igrom napravio je veliki preokret i na veliki odmor otišao sa prednošću od 50:49.

Cetinjani su u trećem periodu popravili igru u odbrani, u napadu su imali rasploženog Alena i rezultat nije izostao. Ekipa “Zole” Kašćelana pred posljednji kvartal ušla je sa maksimalnih plus 8 (68:60).

Lovćen je u posljednjoj četvrtini bio neprepoznatljiv, a izuzetno raspoloženi gosti u šutu za tri poena znalački su to iskoristili. Novopazarci su pogodili čak šest trojki i na minut i nešto do kraja stekli su plus 6 (81:87). Naša ekipa nije uspjela da preokrene ostavivši tako na osam pobjeda, dok su gosti ostvarili sedmi trijumf.

Najefikasniji u redovima Lovćena bio je Milutin Đukanović sa 20 poena, poen manje dodao je Alen, po 12 su imali Popović i Lopičić.

Kod Novog Pazara Novaković je postigao 18, 17 je imao Melori, 16 iskusni Nešović.