Lovćen lako do 11. pobjede, Partizan preskočio Rudar

Piše: Ognjen 290 pregleda Dodaj komentar

Na Cetinju nije bilo dileme – rukometaši Lovćena lako su savladali Danilovgrad (37:22) i upisali 11. pobjedu u isto toliko mečeva Prve lige.

Tim Duška Milića u 10. minutu imao je prednost od 7:1 i bilo je jasno da će gosti iz grada na Zeti pretrpjeti ubjedljiv poraz, većom razlikom nego kod kuće kada je bilo ,,teniskih“ 40:30 za aktuelnog šampiona.

Povratnik u redove Lovćena, desni bek Nikola Mitrović, upisao je četiri pogotka, tri manje od najefikasnijih igrača utakmice, njegovih saigrača Nemanje Drakulovića i Petra Erakovića.

Partizan 1949 je pobijedio Rudar (29:18) i preskočio ga na tabeli.

Tim Dejana Stjepčevića upisao je četvrti trijumf i došao na peto mjesto, koje vodi u Mini ligu za prvaka. Tivatski tim ima bod i meč više od Pljevljaka.

Budvanska rivijera Budva sjutra dočekuje Mornar 7 (15h), dok će Komovi igrati sa Beranama 1949 (18h).

U 12. kolu Prve lige slobodno je Jedinstvo.

Partizan 1949 29 (14)

Rudar 18 (8)

TIVAT – Dvorana ,,Župa“. Igrano bez prisustva publike. Sudije: N. Rovčanin (Mojkovac) i I. Drobnjak (Podgorica). Sedmerci: Partizan 2 (1), Rudar 4 (3). Isključenja: Partizan 14, Rudar 4 minuta.

PARTIZAN 1949: Čolo (dvije odbrane), Čule (jedna odbrana), Mudreša (četiri odbrane), Marković 2, Pejović, Međedović 5, Mrvaljević 6, Kijac, Drakulović 8, Došković, Drašković, Mandić 1, Barac 6 (1), Kaluđerović 1.

RUDAR: Čolović (jedna odbrana), Suljević (devet odbrana), Junuz, Gazdić, Jelušić 6 (2), Matović, Racković 3, Peruničić, Barjaktarović 5, Matović 1, Vukas, Knežević 3.

Lovćen 37 (20)

Danilovgrad 22 (6)

CETINJE – Sportski centar ,,Lovćen“. Igrano bez prisustva publike. Sudije: M. Ražnatović i I. Pavićević (obojica iz Cetinja). Sedmerci: Lovćen 3 (2), Danilovgrad 4 (3). Isključenja: Lovćen 4, Danilovgrad 4 boda.

LOVĆEN: Borilović (sedam odbrana i sedmerac), Miljenović, Perišić 4, Ćorsović 3, Kaluđerović 4, Poje, Pejović 1, Drakulović 7 (1), Božović, Latković, Mitrović 4, Lakićević 2 (1), Eraković 7, Bulajić 5.

DANILOVGRAD: Jovićević (četiri odbrane), Jokanović, Đurković 4, Kažić 2, Krivokapić 2, Marušić 3, M. Popović 1, Mirović, Zmajević 4, Jokić 6, D. Vujović, J. Popović, Drecun, A. Vujović.