Lovćen bolji od Sutjeske, prva pobjeda Cetinjana u ABA 2 ligi

Piše: Vladan 833 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Lovćen Bemaxa savladali su Sutjesku 81:74 u drugom kolu ABA 2 lige.

Zanimljiv meč viđen je na Cetinju.
Lovćen je mnogo bolje djelovao u prvih deset minuta kada je stekao dvocifrenu prednost od 28:18.

Nikšićani su međutim na vrijeme odreagovali i brzo smanjili prednost domaćina, a pred kraj poluvremena poveli su- 43:45.

Lovćen je ponovo poveo, a konačan rezultat u prvih dvadeset minuta postavio je Pavlićević sa linije slobodnih bacanja 47:47.

Cetinjani su prelomili utakmicu u trećoj dionici- koju su riješili u svoju korist sa 20:8.

Pokušali su gosti da se kao u prvom dijelu vrate u utakmicu, uspjeli da smanje na minus pet na nešto više od minut prije kraja, ali je potom Miloš Popović sa linije penala otklonio sve dileme.

Najefikasniji u pobjedi Lovćena bili su Miloš Popović i Mašan Vrbica sa 19 poena, Grk Diplaros ubacio je 10.

Kod Sutjeske najbolji Nikola Pavlićević sa 20 poena, 12 je dodao Lalović, dok su po 11 imali Đoković i Knežević.

Lovćen je upisala prvu pobjedu, a Sutjeska prvi poraz u novoj sezoni Druge ABA lige.