Loše izdanje Sutjeske – Igokea odnijela bodove iz Nikšića

Piše: Ognjen 725 pregleda Dodaj komentar
Foto - ABA Liga

Košarkaši Sutjeske su imali veliku šansu da naprave ključni korak ka opstanku u ABA ligi, ali su u derbiju začelja poraženi od Igokee u Nikšiću sa 83:72.

Gosti su vodili od početka do kraja, a pobjednik se mogao naslutiti već na početku 9. minuta, kada je Nikola Pešaković pogodio za ogromnih plus 16 (27:11).

Predvođeni Brajonom Rašom, koji je pogađao trojke iz svih pozicija, Nikšićani su na početku drugog poluvremena prišli na 37:42.

To je, nažalost, bio posljednji trzaj tima Dušana Dubljevića, jer je Igokea odgovorila serijom 22:4 i u 29. minutu povela sa nedostižnih 64:41.

Sutjeska je smanjila na 64:74, da bi sudije dva i po miniuta prije kraja previdjele da je Pešaković sa loptom prešao na svoju polovinu.

Dubljević je zbog opravdanih protesta dobio tehničku grešku, što je prelomilo meč…