Loša Budućnost poražena u Novom Mestu, drugi vezani poraz u ABA ligi

Piše: Rajko 691 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnost Volija gostovali su večeras ekipi Krke u Novom Mestu u posljednjem meču 12. kola ABA lige.

Bilo je ovo najgore izdanje Budućnosti u ovom dijelu takmičenja u ABA ligi.

Da li je umor učinio svoje, ili je pak po srijedi nešto drugo, izabranici Aleksandra Džikića su večeras podbacili na svim poljima igre.

Priliku da zaigraju imali su i pojačanja, Goga Bitadze i Džejms Bel ali je i njihov učinak večeras bio veoma skroman.

Ekipa iz Novog Mesta je od samog starta jako ušla u meč, ne davajući mnogo respekta ka aktuelnom šampionu ABA lige.

Odmah se vidjelo da će ovo biti veoma čvrsta, tvrda utakmica a tome u prilog govori i rezultat 69-64.

Tim iz Podgorice je u prvom periodu igre, za deset minuta, ubacio svega pet poena.

Loše je večeras “Plave” služio i šut što iz igre što sa linije slobodnih bacanja.

U istom ritmu se nastavilo i u drugoj četvrtini, Budućnost nije uspijevala da se trgne pa je Krka na poluvrijeme otišla sa prednošću od 15 poena. Na semaforu je bilo 34-19.

Uspjela je Budućnost u nastavku igre da donekle pronađe napadački ritam. Imali su u jednom trenutku i zaostatak od osam poena i priliku da meč uvedu u neizvjesnost ali je uslijedila sjajna reakcija igrača Krke koji su uspijevali da odole napadima košarkaša iz Podgorice.

Sama završnica meča donijela je neizvjesnost. Podgoričani su uspjeli da naprave pritisak, da istope zaostatak na šest poena na nešto oko minut do kraja susreta.

U pobjedničkom timu večeras se izdvojio Luka Lapornik sa 12 poena, pratio ga je Đapa sa 11.

Kod ekipe Budućnosti istakao sjajni Petar Popović sa 16 poena, novajlija Goga Bitadze je upisao 12, Koti Klark i Edvin Džekson po 12 poena.