Loš rezultat za Sutjesku, Linfild slavio nakon preokreta

Piše: Vladan 846 pregleda Dodaj komentar

Fudbaleri Sutjeske poraženi su pod Goricom od sjevernoirskog Linfilda 2:1 u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Izabranici Nikole Peca Rakojevića ostvarili su loš rezultat pred revanš u Belfastu naredne sedmice i značajno se udaljili od plasmana u plej-of za ulazak u Ligu Evrope.

Nišat nije slutilo na loš razvoj situacije jer je Sutjeska povela u 11. minutu pravim evrogolom Damira Kojaševića iz slobodnog udarca.

Nastavio je crnogorski šampion sa dobrim napadima, Nemanja Nedić je u 34. minutu imao sjajnu šansu, ali je nije iskoristio.

Kazna je stigla četiri minuta kasnije kada je Milar naletio na odbijenu loptu nakon intervencije golmana Giljena i sproveo je u mrežu.

Pokušavala je Sutjeska početkom drugog dijela, izašla ofanzivno na teren, ali je Linfild opet, praktično iz ničega došao do gola u 65. minutu, a opet je koban po Nikšićane bio Milar.

Nije se puno toga promijenilo ni u nastavku meča, Sutjeska je napadala, Linfild se branio i na kraju uspio da se odbrani i slavi pod Goricom.

Crnogorskom šampionu će sada trebati odlična partija u gostima kako bi pokušao da postigne dva gola i na taj način neutrališe rezultat Linfilda i pokuša da rođe u plej-of.

Ako izbaci Linfild Sutjeska će igrati sa poraženim iz duela kvalifikacija za Ligu šampiona APOEL-Karabag (prvi meč 1:2).