Litvanci odnijeli pobjedu, Budućnost izgubila od Žalgirisa

Piše: Vladan 1k pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnost Volija poraženi su od Žalgirisa u 6. kolu Evrolige i doživjeli šesti poraz u nizu.

Prošlogodišnji učesnik fajnl-fora bio je bolji od podgoričke ekipe rezultatom 72:60.

Od samog starta Žalgiris je poveo i u toku cijele prve četvrtine imao prednost. Budućnost se mučila u napadu, ali je u finišu odigrala dobro u odbrani. Kod rezultata 11:18 nije dozvolila gostima da se odlijepe, pa su do kraja četvrtine uspjeli da smanje prednost na 15:18.

U istom ritmu se nastavila utakmica i onda su “plavi” na tri minuta prije kraja poluvremena došli do prvog izjednačenja (27:27). Neriješen rezultat je bio i nakon 20 minuta igre (33:33). Džikićevi momci su bili u igri tokom prvog poluvremena, iako su za dva šutirali 40 odsto (9/22), za tri 30 (3/10), a promašili su i sedam od 13 slobodnih bacanja.

Nakon odmora, u “Morači” je viđeno i prvo vođstvo Budućnosti. Omić na asistenciju Gordića pogađa za 38:36. Uzvratili su gosti serijom 7:0 (38:43). Potom je i pet napada zaredom realizovao Žalgiris (42:47). Treći period je bio presudan. Žalgiris je uspio da se odlijepi i uoči posljednjih deset minuta imala najveću prednost (48:57).

Poslednja dionica je počela, a gosti su imali i prvu dvocifrenu prednost (48:59). Čuli su se i zvižduci navijača upućeni Erl Klarku. Žalgiris je čuvao prednost do kraja i riješili meč u svoju korist.

Alen Omić je bio najefikasniji sa 16 poena, Erl Klark i Nemanja Gordić su ubacili po devet.

U timu Žalgirisa, Brendon Dejvis je ubacio 20.