Lipovina bolji od Borozana i Lazovića – Libek u katastrofalnoj formi!

Piše: Ognjen 801 pregleda Dodaj komentar
Lipovina - Borozan

Ni nakon sedam odigranih kola Libek ne zna za trijumf i čini se da su dani hrvatskog stručnjaka Gorana Sutona odbrojani na klupi ovog kluba.  Libek je sinoć na svom terenu poražen od Veclara 29:28, tako da se sastav iz okoline Franfurta probio na solidno sedmo mjesto u Bundesligi. Naš desni bek Vladan Lipovina je igrao svega 7 minuta i za to vrijeme postigao jedan gol i imao dvije asistencije, dok Stevan Vujović nije dobijao šansu. Filip Mirkulovski je postigao tri gola, dok je na drugoj strani naš lijevi bek Vuko Borozan igrao samo 15 minuta i uspio je da postigne dva gola i upiše tri asistencije, a svima u klubu je jasno da Suton pravi veliku grešku što mnogo veću minutažu daje svom sinu Timu nego Borozanu. Naš pivot Vuk Lazović je bio solidan sa takođe dva gola, dok je Pičkovski bio najefikasniji sa osam.
Ajzenah je na svom terenu savladao Bitenhajm 33:31, a naš Rašo Ristanović je imao sedam odbrana. Gumersbah je remizirao sa Lajpcigom 23:23, dok je i Hanover podijelio bodove sa Melsungenom 24:24. Lemgo je na svom terenu savladao Štutgart 29:26.