LIGA ŠAMPIONA: Luka Bar poražena od Vašaša

Piše: Reprezentacija.me 803 pregleda Dodaj komentar

Odbojkašice Luke Bar poražene su večeras u Baru od mađarskog Vašaša 3:0 (25:12, 25:17, 25:7), u prvoj utakmici prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona, nakon 63 minuta igre.

U duelu neravnopravnih ekipa, mađarski Vašaš je opravdao ulogu favorita i ostaje mu formalnost u revanšu oko plasmana u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

Odbojkašicama Luke Bar je ovaj duel poslužio za sticanje iskustva na evropskoj sceni, isto će biti i u revanšu kroz sedam dana u Mađarskoj.

Bilo kako bilo, ako ne naprave kakvo čudo u revanšu (slave 3:0 ili 3:1, a onda dobiju i “zlatni” set), izabranice Vladimira Milačića će, svakako, imati još barem dva meča na evropskoj sceni, u drugom kolu CEV kupa, protiv švajcarskog Dudingena.

Što se večerašnjeg meča tiče, “sirene” su povele u drugom setu 3:1, imale su priključak do 12:12, a onda je Vašaš na servis Kare Torok napravio seriju od 9:0 za nedostižnih 21:12. Gošće su u trećem setu svaku dilemu otklonile na startu, kada su povele 13:0…

Najviše poena u ekipi Luke Bar osvojile su Milena Burzanović i Dijana Vuković, po sedam, Dušanka Petrović je upisala šest.

Kata Torok je sa 16 poena bila najbolja u gostujućem timu, Bernadet Dekani je dodala 13.

“Čestitam ekipi iz Mađarske na potpuno zasluženoj pobjedi. Razlika u kvalitetu je ogromna, vidjeli ste na koji način su lako osvojile sva tri seta. Držali smo se do sredine drugog seta, poslije su one sjajno odservirale, dok smo mi konstatno imali problema sa prijemom servisa. I mi smo prelagano servirali, a mislim da ipak za nijansu možemo bolje od ovog večeras. Da smo ostali u egalu u tom drugom setu, možda bi i postojala neka šansa makar za set, ali objektivno razlika u kvalitetu je ogromna. Mađarska liga je puno jača od naše, mnogo više para je uloženo u taj projekat. Ipak, veliko iskustvo za naše djevojke koje su dosta mlađe od večerašnjeg rivala”, rekao je trener Luke Bar Vladimir Milačić.

Bolji iz duela crnogorskog i mađarskog predstavnika u drugom kolu sastaće se sa uspješnijim iz dvomeča između Jedinstva iz Brčkog i albanske ekipe Partizani.

“Slično će vjerovatno biti i u Mađarskoj i onda nas čeka protivnik iz Švajcarske u CEV kupu koji je sigurno nižeg kvaliteta od večerašnjeg rivala, ali tom meču se okrećemo po završteku dvomeča sa Mađaricama”, dodao je Milačić.

Luka Bar – Vašaš 0:3 (12:25, 17:25, 7:25)

Bar – Dvorana: “Topolica”. Gledalaca: oko 400. Sudije: Кuculas (Grčka) i Simić (Srbija). Poeni iz napada: Luka Bar 16, Vašaš 39. Poeni iz bloka: Luka Bar 4. Vašaš 9. Poeni iz servisa: Luka Bar 2, Vašaš 12. Greške: Luka Bar 15, Vašaš 14.

Luka Bar: Petrović 6, Dević, Duraković, Cenović (libero), Burzanović 7, Martinović, Tvrdišić 1, Vukoslavčević 1, Vuković 7, Smolović, Čarapić, Barjaktarović.

Vašaš: Hajoš 1, Кjelstrup 10, Кostelanska, Torok 16, Gimeš, Juhar, Ambrosio, Dekani 13, Viljam 1, Кaličanin 11, Takagui 1, Blešer 1, Mihali, Abdulazimova 6.