LIGA NACIJA Crna Gora u grupi sa Srbijom!

0
1975
Foto: Filip Filipović/Impulse Art

Fudbalska reprezentacija Crne Gore u premijernom izdanju Lige nacija igraće u grupi 4 Lige C sa selekcijama Srbije, Litvanije i Rumunije, odlučeno je žrijebom u Lozani.

Pobjednici grupa izboriće plasman u B Ligu, dok će posljednjeplasirani ispasti u D Ligu nacija. Završni turnir, Fajnal for UEFA Lige nacija biće na programu od 5 do 9. juna 2019. godine.

Prvo kolo Lige nacija je na programu od 6. do 8. septembra 2018, dok će se grupna faza završiti utakmicama 6. kola od 18. do 20. novembra 2018. godine.

Ukoliko Crna Gora bude prva u svojoj grupi plasiraće se u plej-of za Evropsko prvenstvo 2020, a razigravaće sa tri ostale selekcije koje osvoje svoje grupe u Ligi C.

Plej-of je zakazan za mart 2020. godine, a pobjednik Lige C će se direktno plasirati na EURO, baš kao i pobjednici Lige A, B i D.

A ako “hrabri sokolovi” osvoje grupu automatski će se plasirati u Ligu B za narednu Ligu nacija, dok bi posljednje mjesto u grupi značilo da “crveni” odlaze u rang niže najslabiju Ligu D.

Crnu Goru na žrijebu predstavljaju selektor Ljubiša Tumbaković i generalni sekretar Momir Đurđevac.

Novo takmičenje pod okriljem UEFA počinje danas, žrijebom grupa u Ligi nacija.

Riječ je o takmičenju, koje će zamijeniti prijateljske utakmice, ali koje može da donese i plasman na EURO 2020. godine, te trofej, kao vid prestiža u evropskom fudbalu.

Liga A

Grupa A1: Njemačka, Francuska, Holandija

Grupa A2: Belgija, Švajcarska, Island

Grupa A3: Portugal, Italija, Poljska

Grupa A4: Španija, Engleska, Hrvatska

Liga B

Grupa B1: Slovačka, Češka, Ukrajina

Grupa B2: Rusija, Turska, Švedska

Grupa B3:  Austrija, Bih, Sjeverna Irska

Grupa B4: Vels, Danska, Republika Irska

Liga C

Grupa C1: Izrael, Albanija, Škotska

Grupa C2: Estonija, Finska, Grčka, Mađarska

Grupa C3: Kipar, Bugarska, Norveška

Grupa C4: Litvanija, Crna Gora, Srbija, Rumunija

Liga D

Grupa D1: Andora, Kazahstan, Letonija, Gruzija

Grupa D2: San Marino, Moldavija, Luksemburg, Bjelorusija

Grupa D3: Kosovo, Malta, Farska ostrva, Azerbejdžan

Grupa D4: Gibraltar, Lihteštajn, Makedonija, Jermenija