LE: Bećiraj asistent u porazu, Điđov prvi poraz, remi za Zverotića

Piše: Ognjen 767 pregleda Dodaj komentar
Fudbaleri Moldea, Borusije Dortmund, Napolija i Rapida plasirali su se u drugu fazu Lige Evrope već nakon četvrtog kola u grupama.

Molde je senzacionalno već izborio prolaz u grupi sa velikanima. Slavio je taj tim na gostovanju Seltiku 2:1 i osigurao dovoljno bodova da ide dalje u konkurenciji još Ajaksa i Fenerbahčea.

Naši reprezentativci nijesu bili pretjerano uspješni večeras. Dinamo Minsk je izgubio i matematičku šansu za prolaz porazom od Vijareala. Bjelorusi su poveli golom Vitusa kome nije bilo teško da ubaci loptu u mrežu nakon odličnog trka i asistencije Bećiraja. Ipak 15 minuta bilo je dovoljno Špancima za preokret uz dva gola Roberta Soldada. Iz ove grupe E dalje će sigurno Rapid iz Beča koji je pobijedio u gostima Viktoriju Plzen 2:1.

Braga Nikole Vukčevića doživjela je prvi poraz i to na gostovanju Marseju. Jedini gol dao je NKudu, a Điđo je igrao svih 90 minuta.

Sion našeg Elsada Zverotića igrao je 1-1 sa Bordoom ali je sačuvao lidersku poziciju u grupi B sa 8 bodova ispred Liverpula sa 6 koji je večeras bio bolji od Rubina u gostima 1-0.

Borusija i Napoli su silovito ovjerili plasman dalje trijumfima nad Kabalom odnosno Midtjilandom