Ad image

“Lavovi” sjajno parirali Hrvatima i najavili dobar nastup na EP

Piše: Ognjen 771 pregleda Dodaj komentar

Crnogorski rukometaši izgubili su u Splitu od Hrvatske rezultatom 25:22 u generalci pred start Evropskog šampionata.

U sjajnoj atmosferi, pred 11.000 vatrenih navijača, izabranici Dragana Đukića igrali su hrabro, zrelo i bez velikih oscilacija – podsjetimo, bez prve zvijezde tima Vuka Borozana.

Večerašnji nastup protiv prvog favorita za titulu prvaka Starog kontinenta uliva nadu u odličan nastup na predstojećem Euru.

Crna Gora je povela golom Miloša Božovića, a onda je četa Lina Červara preokrenula i kontrolisala rezultat do kraja poluvremena. Poslije pola sata igre u Spaladium areni bilo je 13:10 za “kauboje”.

U nastavku meča “lavovi” su djelovali ubojito i raznovrsno u napadu, a imali su i raspoloženog Nebojšu Simića među stativama koji je skinuo nekoliko čistih zicera hrvatskim igračima.

Vasko Ševaljević i saigrači su uspjeli da u nekoliko navrata priđu na gol minua, da bi kod rezultata 21:20 Hrvatska napravila mini seriju 3:0 i riješila pitanje pobjednika.

Ševaljević je susret završio sa šest pogodaka, Božović, Stefan Čavor i Miloš Vujović dali su po tri. Kod pobjednika, pet pogodaka Manuela Štrleka.

Rukometaši Crne Gore se vraćaju u Podgoricu gdje će nastaviti pripreme. Prvi meč na šampionatu Evrope očekuje ih 13. januara u Zagrebu protiv Njemačke. U grupi sa “lavovima” još su i Slovenija i Makedonija.